Zobacz temat - [r75]licznik wskazuje 999999 jak przywrócić realny przebieg.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [r75]licznik wskazuje 999999 jak przywrócić realny przebieg.

tomaszp - Pon Sie 25, 2014 20:23
Temat postu: [r75]licznik wskazuje 999999 jak przywrócić realny przebieg.
Witam
problem jest taki ze licznik wskazuje przebieg 999999, nie mam pojęcia czym to jest spowodowane gdyz auto z takim licznikiem zostalo kupione prawdziwy przebieg auta jest mi znany byl sprawdzony pewnym urzadzeniem.

Prosze o podpowiedz w jaki sposob usunac usterkę.
wiem ze pamiec eeprom jest zabezpieczona przed zapisem i nie da sie wprowadzic zmian w przebiegu, pytanie czy jak przeczytam eeprom i jego zawartosci wrzuce na nowy eeprom i zmienie przebieg przywróce jego realny problem 9999999 zniknie??

Pozdrawiam

MaReK - Pon Sie 25, 2014 22:40

Należy podnieść układ, zrobić zapis czystego wsadu i skonfigurować wszystko od nowa. Operacja wiąże się z otwarciem modułu zegarów. Taki przebieg może sugerować, że ktoś nieudolnie próbował stan licznika skorygować... być może cofnąć. 1h roboty jak się wie co robi :)
PHJOWI - Pon Wrz 22, 2014 19:19

WITAM . nie zawsze jest możliwość że to tylko zimne luty, często robimy ten problem spowodowany jest także skokami napięcia , wywala checksume z epromu . Możemy pomóc w razie czego z tym tematem robię takie liczniki wysyłkowo . :)
MaReK - Pon Wrz 22, 2014 21:12

Gdyby to był problem sumy kontrolnej, to dowolna zmiana w zawartości eeprom skutkowałaby takim problemem. Tymczasem zawartość można sobie dowolnie zmieniać, zakładając że wie się co się robi ;) Jeśli jednak ktoś wcześniej zmienił przebieg w sposób nieprawidłowy, to po jakimś okresie czasu i zaniku napięcia taka usterka może się pojawić. Nie jest to jednak problem sumy kontrolnej tylko źle liczonego młodszego bitu odpowiedzialnego za cały przebieg.

Z takim problemem powinien sobie poradzić każdy szanujący się elektryk/elektronik samochodowy lub serwis, zwłaszcza taki który w marce "robi" ;) Jedyny sens wysyłania zegarów to na naprawę martwych linii LCD do AACEFu :)