Zobacz temat - [R75]Dziwne odgłosy Pomocy!
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75]Dziwne odgłosy Pomocy!

Mateusz843 - Pon Sie 25, 2014 20:27
Temat postu: [R75]Dziwne odgłosy Pomocy!
Witam Wszystkich Klubowiczów !

Panowie ,usterka polega na tym ze gdy nie mam wciśniętego sprzęgła do słychać dziwny "hałas" zbliżony do metalicznego, lecz gdy wcisnę pedał sprzęgła ,hałas ustępuje ,i następuje Cisza. I podczas jazdy gdy puszcze gaz na 5 biegu np,słyszę dziwne hałas , wrzucę na luz i cisza.. miał ktoś może podobny problem?

turbina - Pon Sie 25, 2014 21:09

Pewnie wysprzęglik do wymiany, tam jest łożysko i ono może Ci hałasować.
Stanislaw - Pon Sie 25, 2014 21:27

Mialem taka sama sytuacje,identyczne objawy i dzwieki.Fachowiec przez telefon straszyl mnie uszkodzonym kolem dwumasowym,zebym nie jezdzil tylko na lawete i do mechanika.
Byl to fachman z Zielonej Gory a ja musialem dojechac do Wroclawia.
Zaryzykowalem jazde tych 150 km.I oddalem auto do naprawy do swojego zaufanego mechanika tymbardziej ze musialem za kilka dni wracac do domu do Francji
Powodem tych dzwiekow byly luzne sprezyny w tarczy sprzegla!! Docisk,wysprzeglik ok, tylko dwie sprezyny byly dosc luzne i dzwonily.
Mozna byloby tak jeszcze troche jezdzic ale pozniej moglyby wpasc pomiedzy docisk a tarcze i samochod by stanal,wolalem wymienic na nowy komplet docisk i tarcza AP i jest spokoj i cicho. Mysle ze podobna usterka jest u Ciebie.

Mateusz843 - Pon Sie 25, 2014 21:32

Dziś bylem spytać mechanika co o tym sadzi ,twierdzi ze to skrzynia tak hałasuje, i ze nie długo padnie.. mit czy prawda?

[ Dodano: Pon Sie 25, 2014 21:32 ]
Stanislaw napisał/a:
Mialem taka sama sytuacje,identyczne objawy i dzwieki.Fachowiec przez telefon straszyl mnie uszkodzonym kolem dwumasowym,zebym nie jezdzil tylko na lawete i do mechanika.
Byl to fachman z Zielonej Gory a ja musialem dojechac do Wroclawia.
Zaryzykowalem jazde tych 150 km.I oddalem auto do naprawy do swojego zaufanego mechanika tymbardziej ze musialem za kilka dni wracac do domu do Francji
Powodem tych dzwiekow byly luzne sprezyny w tarczy sprzegla!! Docisk,wysprzeglik ok, tylko dwie sprezyny byly dosc luzne i dzwonily.
Mozna byloby tak jeszcze troche jezdzic ale pozniej moglyby wpasc pomiedzy docisk a tarcze i samochod by stanal,wolalem wymienic na nowy komplet docisk i tarcza AP i jest spokoj i cicho. Mysle ze podobna usterka jest u Ciebie.



Czy Rowniez jadac na 5 ,4 biegu bylo wyraznie cos słychac?

Stanislaw - Pon Sie 25, 2014 21:33

Sprzeglo jest pomiedzy skrzynia a silnikiem wiec moze te odglosy kojarzyc ze skrzynia,ale sprawdzilbym ta diagnoze u jakiegos innego majstra
Mateusz843 - Pon Sie 25, 2014 21:35

Rozumiem, ze w Twoim przypadku byly identyczne objawy co wyzej? sprzeglo prawdopodobnie do wymiany z uwagi na slizgi,momentowe,sa rzadkoscia ale sa.
Stanislaw - Pon Sie 25, 2014 21:46

U mnie poslizgow nie bylo tylko te dzwieki,natomiast jesli mechanik twierdzi ze to skrzynia bez rozebrania stawia diagnoze,sprawdzilbym u drugiego majstra.
Uzywana skrzynia jest tansza niz sprzeglo z dociskiem nowe a robocizna bardz podobna w cenie

Mateusz843 - Pon Sie 25, 2014 21:54

Dzięki Bardzo![/fade]
Dawidovs - Wto Sie 26, 2014 08:51

Mateusz843, tak czy siak skrzynie trzeba zrzucić i zobaczyć co się dzieje. Jeśli to będzie sprzęgło to będzie widać jak części trafią na stół.