Zobacz temat - [R75] Padnięta uszczelka pod głowicą ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Padnięta uszczelka pod głowicą ?

Eros - Pon Wrz 08, 2014 17:17
Temat postu: [R75] Padnięta uszczelka pod głowicą ?
Podejrzewam że mam padnięta uszczelkę pod głowicą. Gdy kupiłem auto płyn w zbiorniczku wyrównawczym był pusty, ponieważ wąż był dziurawy, napełniłem go kilka razy, był zapowietrzony. Aktualnie objaw który mam to : Czarny z odrobina oleju płyn w zbiorniku wyrównawczym. Stan oleju jest ok. Możliwe ze poprzedni właściciel robił tę uszczelkę, lecz nie wymył zbiorniczka.

I moje pytanie jest takie. Gdy odkręcam korek od zbiorniczka, odpalam auto, to wraca do zbiorniczka tak jakby woda (lecz w smaku nie smakuje tak, pewnie to płyn chłodniczy). Jak to możliwe że w zbiorniczku jest czarny płyn a wraca czysty ?

longer86 - Pon Wrz 08, 2014 17:44

odkręć zbiorniczek... wyczyść i zobacz co będzie dalej...
AdaskoC - Pon Wrz 08, 2014 18:04

Tak jak kolega longer86 pisze, zdemontuj zbiorniczek i go wypłukaj dobrze. Możliwe że masz troche oleju w układzie i on zawsze jest na górze zbiorniczka, dlatego wydaje sie ciemny płyn.
borsuk88 - Pon Wrz 08, 2014 19:03

u mnie jak kupiłem swojego r 75 to tez w zbiorniczku były ślady olejo-podobne ! wypłukałem cały układ wyczyściłe zbiorniczek , zmieniłem olej i wszystkie filtry- no i mam czyściutki płyn i olej jest ok! zacznij od podstawowych rzeczy , a potem szukaj dalej jeśli nie pomoże!
ps. nie bierz płynu na smak to dla twoich wnętrzności może być zabójcze !

Eros - Pon Wrz 08, 2014 19:11

Wyczytałem jeszcze że chłodniczka olejowa też może być przyczyną ?