Zobacz temat - [R75] Pytanie na temat spalania
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Pytanie na temat spalania

Bialystok89 - Wto Wrz 09, 2014 12:34
Temat postu: [R75] Pytanie na temat spalania
Witam pewnie temat już był poruszany. Mam do Was takie pytanie. Jestem posiadaczem RP o pojemności 1.8t w benzynie. Komputer pokazuje mi spalanie na poziomie 12 l czasem więcej. I moje pytanie jest takie czy to jest normalne spalanie. Bo z tego co czytałem na różnych forach to powodem mogą być filtry lub sonda lambda. Proszę o wyrozumiałość gdyż jestem tu nowy i mogłem nie zobaczyć czy taki temat już był. Pozdrawiam
paolinio - Wto Wrz 09, 2014 13:07

Według mnie pali Ci tylko troszkę więcej niż powinien, oczywiście jeśli masz na myśli jazde po mieście, mój pali 13 litrów gazu i dziś byłem na regulacji bo gazownik twierdzi ,że powinien palić troszke mniej ,a wiadomo gazu zawsze pali trochę więcej niż benzyny. W instrukcji jest napisane ,że na mieście powinien palić 10,8 litra benzyny, a jak wiadomo takie informacje są zazwyczaj podane z dużą dozą optymizmu...
AdaskoC - Wto Wrz 09, 2014 13:32

Mój 1.8T pali poniżej 10L w miescie na odcinkach do 5km. Albo dobrze mu dajesz, albo trzeba szukać przyczyny.

1.8 bez turbo palił mi dobrze ponad 10L

rafalmis1 - Wto Wrz 09, 2014 14:37

Na kompa w R nie patrz, bo on zawsze przełamuje. Trzeba zrobić jego kalibracja, ale do tego musisz między innymi wiedzieć z dystrybutora ile pali faktycznie.
dzelo23 - Wto Wrz 09, 2014 16:13

Witam. Mi komp pokazuje 10,7 a faktycznie pali srednio 12,3 l/100km ale Lpg i na pewno dałoby radę zejść niżej.
Sprawdź filtr powietrza, szczelność dolotu i przede wszystkim spalanie rzeczywiste bo komputer to tak jak Rafalmis1 napisał pokazuje orientacyjnie.

Bialystok89 - Nie Wrz 14, 2014 11:23

Mi wskazówka paliwa spada jak oszalała przy krótkich dystansach po mieście. Właśnie czytałem że warto sprawdzić filtr ale i warto ponoć podłączyć pod kompa i sprawdzić sondę. Czy to też może być przyczyną