Zobacz temat - Rover 75 2.0 V6 Warszawa-Mokotów Proszę o opinię
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - Rover 75 2.0 V6 Warszawa-Mokotów Proszę o opinię

Farin - Wto Wrz 09, 2014 23:02
Temat postu: Rover 75 2.0 V6 Warszawa-Mokotów Proszę o opinię
Witam, co sądzicie o aucie poniżej?
Może ktoś z Was je oglądał?
Właściciel twierdzi, że przebieg oryginalny, a do zrobienia jedynie zawieszenie z tyłu.
Instalacja LPG - 9letnia.

1. Czy tak stara instalacja gazowa może znaczyć, że silnik jest już nią zużyty? Właściciel twierdzi, że nie czuć różnicy pomiędzy jazdą na gazie a benzynie - ani momentu zmiany paliwa - co dobrze świadczy o zestrojeniu...

Proszę o opinie
??

http://olx.pl/oferta/rove...html#aa7ae32425

rafalmis1 - Wto Wrz 09, 2014 23:40

popraw link

mało zdjęć samochodu, nic nie widać na nich. Właściciel może mieć racje, że nić nie czuć, tym bardziej że sekwencja :wink:

Farin - Wto Wrz 09, 2014 23:48

Deklarowane spalanie rzędu 14L w mieście i 10 w trasie - myślę, że jest do zrobienia bez większych eco drivingów.
Czy nie należy bać się auta z tak starą instalacją?

longer86 - Wto Wrz 09, 2014 23:54

butla ma zdaje się 10 lat legalizacji więc będzie niedługo dodatkowy koszt, chyba że coś się zmieniło.

Widać jakieś podejrzane ciemne półkola na masce nad lampami... zabezpieczenie antykorozoyjne? u mnie wyszły w tych miejscach parchy i blacha się rozchodzi więc albo było zrobione albo będzie do zrobienia

Farin - Sro Wrz 10, 2014 00:02

Zakładam, że to spryskiwacze reflektorów... na drugiej stronie widać, że wystają...

LPG legalizuje się co 10 lat - ale teraz to była by tylko wymiana butli + podpis - 500zł.

longer86 - Sro Wrz 10, 2014 00:07

spryski są pod lampą, a nie nad na masce... 3 zdjęcie w narożniku maski czarny półokrąg, zaraz nad światłem
titanum2b - Sro Wrz 10, 2014 05:55
Temat postu: Re: Rover 75 2.0 V6 Warszawa-Mokotów Proszę o opinię
Farin napisał/a:



1. Czy tak stara instalacja gazowa może znaczyć, że silnik jest już nią zużyty? Właściciel twierdzi, że nie czuć różnicy pomiędzy jazdą na gazie a benzynie - ani momentu zmiany paliwa - co dobrze świadczy o zestrojeniu...



Też mam w swoim R75 (2,5) gazicho 9lat (instalacja BRC Sequent FLy) i absolutnie nic się nie dzieje, auto nie bierze oleju, na gaz przełącza sie po około 2 minutach i nie czuć przełączenia.

Ważne jak dobrze dobrana i założona jest instalacja oraz pewnie ile kilometrów na niej zrobiło auto - u mnie prze 9lat z instalacja auto zrobiło jakieś 40tys km.

Co do spalania to u mnie po mieście wychodzi 15l LPG a na trasie 11-12L.

Pozdro

Farin - Sro Wrz 10, 2014 10:48

Auto jest w kraju od 3 lat... Instalacja ma 9 lat. Nie znam nazwy instalacji - ale obawiam się czy w Polsce dostaniemy ewentualnie części zamienne do niej (choćby butlę i filtry - które trzeba będzie niebawem wymienić - przy kolejnej legalizacji), bo jeśli nie - to kiszka;/
osarro - Czw Wrz 11, 2014 14:51

Butla i filtry to nie problem,tak samo zawsze można podmienić inne elementy jak listwa wtryskowa czy też reduktor, problem jedynie że 9 lat temu sterownik nie był pewnie zbytnio wyszukany i zestrojenie po wymianie może nie być idealne ;)
piotrek1000 - Pią Wrz 12, 2014 10:23

Fotel kierowcy wyglądają jakby przebieg był x 2 lub 3