Zobacz temat - [r75 kombi] niewyjasniona zagadka dziwnego dzwieku we mgle
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [r75 kombi] niewyjasniona zagadka dziwnego dzwieku we mgle

dawidd - Wto Wrz 16, 2014 06:16
Temat postu: [r75 kombi] niewyjasniona zagadka dziwnego dzwieku we mgle
Cześć, zdecydowałem się napisać tego posta chyba bardziej jako ciekawostkę niż licząc ze znajdę rozwiązanie ale może ...

Otóż od samego początku od kiedy mam r75 mam dziwna przypadłość. Z tylu auta dochodzi cichy, ale jednak słyszalny dźwięk jak by buczenia, gwizdanie czy czegoś takiego. Nie było by może nic w tym dziwnego gdyby nie to ze ten dźwięk jest tylko gdy pada deszcz, lub jest droga mokra lub jest mglą. Ostatnio jadąc lasami mglą była miejscowo i dźwięk byli, a gdy z mgły wyjechałem nikł. Kiedyś jedna z pasażerek pytała czy gdzieś daleko nie jedzie za nami policja, bo tak łudząco był ten dźwięk podobny.
Opony + felgi zmieniałem bez rezultatu. Łożyska chodzą ok, przy suchej nawierzchni nie słychać nic. Gasiłem tez silnik podczas jazdy, żeby wyeliminować ewentualna pomyłkę, ale jednak dźwięk dochodzi z tylu
Miał ktoś taka przypadłość?

piotrek1000 - Wto Wrz 16, 2014 10:22

U mnie gwizd właśnie w wilgotne dni szczególnie nocą powodowała antena CB.
dawidd - Wto Wrz 16, 2014 10:47

sprawdzę, ale raczej nie. Ten dźwięk dochodzi raczej od dołu auta niż od dachu
Kris - Wto Wrz 16, 2014 13:34

dawidd napisał/a:
sprawdzę, ale raczej nie. Ten dźwięk dochodzi raczej od dołu auta niż od dachu


Jesli masz antene... daje 80% ze to ona

piotrek1000 - Wto Wrz 16, 2014 16:06

Raz mi się zdarzyło jechać. We mgle przy 0 stopni, jak lód osiadł na antenie to tak gwizdało że radio nie było w stanie zagłuszyć tego dźwięku.
dawidd - Wto Wrz 16, 2014 17:52

antena mam. Pora roku nie ma znaczenia, gwizd jest i latem i zimą - tylko gdy jest mokro/mglisto
piotrek1000 - Wto Wrz 16, 2014 20:06

To raczej bym był pewny że to antena, ja zmieniłem na inną (grubszy powlekany drut) i ustało. A jak gwizdało to też szukałem wystających elementów od spodu auta bo mi się wydawało ze to od dołu.
dawidd - Sro Wrz 17, 2014 06:42

to teraz czekam tylko na deszcze i robię próby :)