Zobacz temat - [214si]czym steruje moduł zaznaczony na obrazku ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [214si]czym steruje moduł zaznaczony na obrazku ?

kubuszikam - Sro Wrz 17, 2014 20:19
Temat postu: [214si]czym steruje moduł zaznaczony na obrazku ?
Witam, mam pytanie czym steruje moduł zaznaczony na obrazku? Mam problem ponieważ mój rover ma nierówne obroty i podczas jazdy czuć również szarpania przy dodawaniu gazu. Zauważyłem, że gdy auto ( czasem ) pracuje równo na jałowym biegu a w tym module zaczyna "tykać" to obroty nagle zaczynają świrować i auto chodzi nie równo, kiedy moduł jest cichy to auto pracuje tak jak powinno. Niestety podejrzewam, że moduł jest uszkodzony całkowicie gdyż cały czas mam problem z obrotami i z szarpaniem podczas jazdy. Proszę o pomoc ( Zdjęcie jest przykładowe ale chodzi mi o ten czarny moduł zaraz obok komputera silnika)
BigBoyPL - Sro Wrz 17, 2014 21:12

Kolego na 99% jest to YWB 100970 czyli moduł przekaźnikowy.
W środku są 4 przekaźniki. Rozrusznik, pompa paliwa itp.
Jeśli nie masz nikogo kto by ci go sprawdził to na twoim miejscu na ślepo kupił bym drugi.
Nie patrz na to że jest często opisany jako moduł klimatyzacji bo w różnych samochodach jest używany do różnych zadań. Ważne żeby zgadzał się numer który podałem w pierwszym zdaniu jeśli takowy posiadasz.

kubuszikam - Sro Wrz 17, 2014 21:46

Dzięki wielkie kolego sprawdzę jeszcze u siebie ten numer bo możliwe że jest gdzieś tam napisany a nie zwróciłem uwagi. Kupię bo nie jest to drogie i mam nadzieje że rozwiąże to mój problem.
ADI-mistrzu - Czw Wrz 18, 2014 18:09

Są tam przekaźniki przylutowane do płytki PCB, z czasem pod wpływem wstrząsów wylutowują się.

Wystarczy to otworzyć i poprawić luty na przekaźnikach i od razu złączu.

BigBoyPL - Czw Wrz 18, 2014 22:27

Adi zauważ że niektórzy użytkownicy nie są tak bardzo obeznani w elektronice jak ty. Nie każdy jest to w stanie sam zrobić a jak zaniesie to do warsztatu to wezmą przynajmniej tyle samo jak za cały używany moduł ;]
robsson78 - Nie Wrz 21, 2014 11:12

ADI-mistrzu napisał/a:
Są tam przekaźniki przylutowane do płytki PCB

Tak z ciekawości, przylutowane czyli trzeba wylutować podczas wymiany ?
Jeśli tak to łatwiej poprawić luty lutownicą o małej mocy żeby płytki nie popalić, niż lutować nowe.

sTERYD - Pon Wrz 22, 2014 13:36

widziałeś te luty? są grube jak palec. Przy odrobinie uwagi da się to polutować porządną kolbą 400W ;)
ADI-mistrzu - Pon Wrz 22, 2014 22:22

Trzeba ponownie cynę stopić a najlepiej dodać nieco nowej.