Zobacz temat - [R200] Szyberdach - skrajne pozycje
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer - [R200] Szyberdach - skrajne pozycje


mr_jingle - Pią Wrz 26, 2014 17:06
Temat postu: [R200] Szyberdach - skrajne pozycje
Witam wszystkich
Jakiś czas temu zająłem się wymianą podsufitki i od razu naprawiłem szyberdach który się klinował. Wcześniej trzeba było go popychać aby ruszył, teraz chodzi gładko. Pojawił się jednak inny problem- szyber nie rozpoznaje pozycji końcowych i tym samym nie wyłącza silniczka. Przed demontażem nie było z tym problemu, o ile się go popchnęło to dalej już działał jak należy. Silniczek ma pozycję "zero", którą manualnie ustawiłem w pozycji środkowej i to jest jedyna pozycja, w której sam się zatrzymuje. Nie wiem dlaczego szyber "zapominał" gdzie ma się zatrzymywać na końcach i nie mam pojęcia jak mu to przypomnieć :p Czytałem, że po zmontowaniu wystarczy przejechać raz na maksa w jedną potem w drugą stronę i samo się zaprogramuje, ale w moim przypadku to nie działa. Jest to o tyle problematyczne że działający silniczek po osiągnięciu końcowej pozycji może zniszczyć mechanizm (wyrywa linkę z zaczepu - widziałem na własne oczy). Będę wdzięczny za pomoc, przewertowałem internety ale nic konkretnego nie znalazłem :(
pzdr