Zobacz temat - [r200] duży wyciek płynu chłodz. okolice rozrzadu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r200] duży wyciek płynu chłodz. okolice rozrzadu

adam1990 - Pią Wrz 26, 2014 19:37
Temat postu: [r200] duży wyciek płynu chłodz. okolice rozrzadu
witam! parę dni temu zauważyłem wyciek wody pod silnikiem był stosunkowo niewielki wiec nie panikował, ale dziś gdy wróciłem z pracy dosłownie lało sie tj. kropla za kropla z dużą częstotliwością :( wyglądało to tak jak by lało sie z pod rozrządu (a zmieniałem go 3 mc temu razem z pompą) mam początki uszkodzenia uszczelki pod głowicą bo płyn kolorek zmienia wiec szykuje sie na wymianę :( ale czy możliwe jest aby woda z pod uszkodzonej uszczelki (w zaznaczonym miejscu na foto) lała sie takim ,,strumyczkiem.. ok 2l wody na 10km i wylatywała w okolicach rozrządu (przelatywała za plaskiem) a druga sprawa czy po ściągnięciu tej pierwszej osłony zaznaczonej na foto będę w stanie stwierdzić czy wyciek jest z pompy?
leszczu - Sob Wrz 27, 2014 10:44

Z tej strony to jedynie z pompy wody może się lać.
zacekpl - Sob Wrz 27, 2014 12:39

Albo z uszczelki pod głowicą, nawet wczoraj przyjechał do mnie R z takim przypadkiem ;)
Martinezzz - Sob Wrz 27, 2014 15:20

zacekpl, no przyjechał, przyjechał ale coś nie dal wiary że tak duży wcyciek może iść z małej szczeliny uszczelki głowicy.. Więc rozkręcić po domem obudowę rozrządu, wsadził tam latarkę i co widzi?? Woda leje sie za pompą wody na styku bloku i pompy.. Czyli uszczeleczk pompy poszła.. Tak jak zresztą mówiłem.. No ale cóż... Tak jak masz 8v to jak sciagniesz ten plastik to będziesz widział czy leci z pompy bo ja mialem to samo, wez jakąś latarke mocną przyswiec i będzie widać czy woda sie leje, musisz obejrzeć całe miejsce styku pompy z silnikiem bo od płaskiej strony pompy kest uszczelka i zapewne ona mi puściła, wiec w twoim przypadku moze byc podobnie :-( , sprawdź to najpierw sam może cos zalukasz bo mechanik to zaraz ci bajkę jakąś sprzeda ;-) . Daj znać jak ustalisz miejsce wycieku, przydać sie może :-)
adam1990 - Pon Wrz 29, 2014 09:12

użyłem motywu z latarką i faktycznie pompa wody cieknie w miejscu jakie kolega wyżej opisał ;( . ale dziękuje za podpowiedzi
robsson78 - Pon Wrz 29, 2014 18:04

adam1990 napisał/a:
;( .

Tu trzeba się cieszyć a nie płakać. Jakby leciało z uszczelki pod głowicą to płacz byłby uzasadniony.