Zobacz temat - [R214Si] Lewy kierunkowskaz po odpaleniu silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214Si] Lewy kierunkowskaz po odpaleniu silnika

lucas202 - Nie Paź 05, 2014 11:15
Temat postu: [R214Si] Lewy kierunkowskaz po odpaleniu silnika
Witam Roverkowicze.

Po trzech godzinach porannej niedzielnej batali z elektryką w aucie poległem.
Mianowicie.
Problem dotyczy lewego kierunkowskazu. Po włączeniu zapłonu, wrzucam lewy kierunek jest ok. Ale gdy tylko odpalę samochód lewy kierunek zaczyna szybko migać (objaw przepalonej żarówki). Z prawym kierunkiem jak i z awaryjnymi problemu nie ma. Gdy zgaszę auto lewy kierunek się uspokaja i mryga swoim normalnym rytmem.
Sprawdziłem żarówki nawet podmieniłem je z prawą stroną. Bez rezulatów. Po sprawdzałem wtyki w lampie przedniej bocznej i tylnej oczyściłem i nadal nic. Bezpieczniki wporządku. Przekażnik w skrzynce bezpieczników rozebrany czysty więc myślę że można go wyeliminować. Kablem na próbę podawałem dodatkową masę do każdej z lamp i nic. Ładowanie akumulatora wporządku wynosi 13,6 - 13,9V. Czy przekaźnik w bagażniku ten niebieski (Anhanger Blinkuberwachung 321106) może mieć jakiś wpływ? Auto posiada hak i gniazdo sprawdziłem wizualnie wygląda ok.
Nie mam już pomysłów a auto potrzebne na popołudnie. Stało się tak nagle, nic nie było grzebane.
Może miał już ktoś podobny problem?

Pozdrawiam!

Adrian - Nie Paź 05, 2014 13:06

Zaglądałeś do wiązki tylnej klapy?
lucas202 - Nie Paź 05, 2014 14:41

w sumie nie, ale czy ona ma jakis wpływ na działanie kierunkowskazów? bynajmniej zaraz sprawdze

[ Dodano: Nie Paź 05, 2014 14:41 ]
wiązka wygląda ok, żadnych przetarć, wypiałem ją nawet w bagażniku i niestety dalej to samo.
Najchętniej spróbowałbym podmienić przekaźnik ale dzis niedziela i nigdzie motoryzacyjnego nie znajdę otwartego.

macie jakieś inne pomysły bo ja już nie mam punktu zaczepienia

Felipe987 - Nie Paź 05, 2014 19:28

Mogę się mylić, ale przekaźnik w bagażniku jest od tylnej wycieraczki, więc chyba on nie ma wpływu na takie hece. Jeśli błądzę to mnie poprawcie ;)
lucas202 - Nie Paź 05, 2014 21:19

po prawej stronie w bagażniku jest ten mały i on jest od wycieraczki ale po lewej stronie obok tylnej lampy jest większy taki masywniejszy i w momencie załączenia kierunku on też tam pracuje,
z tego co wyczytałem to on jest od gniazda przy haku i steruje dodatkowo kierunkami na przyczepce,

niestety problem nadal jest a ja nie wiem czego się chwycić. Jedynie co zrobie to jutro podjade do motoryzayjnego po nowy przekaznik ten który znajduję pod kierownicą