Zobacz temat - [Freelander] Kręci ale nie odpala. Pomocy :-(
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] Kręci ale nie odpala. Pomocy :-(

pingocik14 - Sro Paź 08, 2014 07:22
Temat postu: [Freelander] Kręci ale nie odpala. Pomocy :-(
Witam was pożyczyłem sobie wczoraj od mamy landka pojechałem się przejechać i w pewnym momencie stracił moc zerknalem na wskaźnik paliwa a tam krucho wiec doczlapalem się na stacje i zgasł mi przy samym dystrybutorze zalalem go za 80zl tej lepszej Noi dupa kręci ale nie odpala. W międzyczasie potym jak mi zgasł to zapaliła się kontrolka silnika z wykrzyknikiem koloru żółtego.

Klemy odpiolem i zresetowalem go. Pompa paliwa pracuje. Ktoś coś pomoże a może znajdzie się ktoś z Trójmiasta i spojrzy na to fachowym okiem

SyntaX - Sro Paź 08, 2014 07:49

Zapowietrzyłeś go i tyle.
Spróbuj go odpalać z szybkim wciskaniem i odpuszczaniem pedału gazu.

Spróbuj tez zrobić tak że włączasz na zapłon i czekasz aż pompa dobije ciśnienie - około minuty aż się wyłączy.
Zrób tak trzy razy i spróbuj odpalić.

Jak nie pomoże to śrubokrętem odkręcasz gumowe kolanko przy EGR z jednej strony najlepiej od dolotu i wspomagasz rozruch plakiem lub innym aerozolem z alkoholem - tylko delikatnie z tym.
Trochę pryskasz i próbujesz odpalić.

longer86 - Sro Paź 08, 2014 10:08

może pociągnęło jakiś syf z baku.

i przytkało pompę/ filtr paliwa

zdzichu - Sro Paź 08, 2014 13:58

Musisz ściągnąć plastikową osłonę na silniku (3 śruby na klucz 8mm) i popuścić przewody wysokiego ciśnienia (1 obrót nakrętki) Następnie kręcić rozrusznikiem aż zacznie tryskać paliwo. Potem dokręć przewody i powinien zapalić. Z lewej śruby od plastiku będzie chlapać olejem.
pingocik14 - Sro Paź 08, 2014 17:36

zdzichu napisał/a:
Musisz ściągnąć plastikową osłonę na silniku (3 śruby na klucz 8mm) i popuścić przewody wysokiego ciśnienia (1 obrót nakrętki) Następnie kręcić rozrusznikiem aż zacznie tryskać paliwo. Potem dokręć przewody i powinien zapalić. Z lewej śruby od plastiku będzie chlapać olejem.


A da rade zdjęcie poglądowe gdzie znajdę te przewody

zdzichu - Sro Paź 08, 2014 20:05

Jak ściągniesz ten plastik to wtryski zobaczysz blisko górnego plastiku. Cztery sztuki, od góry cewka z wtyczką niżej przewody wysokiego ciśnienia idą od każdego wtrysku do wspólnego zasobnika. Popuszczaj przy wtryskach. Zdjęcia na pewno są na forum ale ja lecę popracować.