Zobacz temat - [ R75 ] Problem z pompką paliwa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [ R75 ] Problem z pompką paliwa

TomekSBRK - Pon Paź 13, 2014 19:29
Temat postu: [ R75 ] Problem z pompką paliwa
Witam. Mam problem z pompką paliwa w swoim Rover'ku, z resztą tak mi się wydaję i po opinii mechanika (ja sam nie znam się na mechanice) po odpaleniu i przejechaniu kilku km potrafi na skrzyżowaniu przy redukcji zgasnąć i wtedy przysłowiowa "kaplica" trzeba odczekać ponad godzinę aby znowu mógł odpalić, podobno nie chodzi na jeden gar oraz gdzieś ucieka mi olej i nie jest to miska tylko najprawdopodobniej jakaś uszczelka jest uszkodzona, a nie dawno miał wymieniany cały wydech i brzmi jak by gdzieś była dziura.
SeniorA - Pon Paź 13, 2014 23:31

TomekSBRK napisał/a:
po odpaleniu i przejechaniu kilku km potrafi na skrzyżowaniu przy redukcji zgasnąć i wtedy przysłowiowa "kaplica" trzeba odczekać ponad godzinę aby znowu mógł odpalić,
czy to wina pompy ? , sprawdź czy ją słychać i czy jest ciśnienie w układzie , w tym pomoże ten temat https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=84415 :
bys - Pią Paź 17, 2014 12:50

U mnie jak jest paliwa ok.1/4 to też jest problem z odpaleniem, pomaga kilka razy przekręceniem kluczykiem ale bez uruchamiania rozrusznika,i nawet na rezerwie odpala.
Wiem że to trochę irytujące ale w awaryjnych sytuacjach.
Pozdrawiam

TomekSBRK - Pią Paź 17, 2014 23:33

Na dzień dzisiejszy wiem tyle, że pompka jest do wymiany na 100% grzeją się przekaźniki jest walnięta uszczelka najprawdopodobniej pod klawiaturą i pęknięta jest cewka i ucieka iskra. Mogłem coś źle napisać bo się nie znam kompletnie.