Zobacz temat - [ Rover 400] Problem z utrzymaniem obrotów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [ Rover 400] Problem z utrzymaniem obrotów

mloody1713 - Czw Paź 30, 2014 19:55
Temat postu: [ Rover 400] Problem z utrzymaniem obrotów
Witam,

Mam problem w swoim Roverze 400 a mianowicie podczas jazdy nie wchodzi na obroty i zapala się kontrolka silnika.Na postoju wchodzi na obroty bez problemu ale ich nie utrzymuje, dymi na biało.
Proszę o pomoc.

-_Zielarz_- - Pią Paź 31, 2014 11:24

Coś nikt Ci nie odpowiada a jest tu sporo porządnych znawców Roverków.

Nie wiem - jak na mój gust poszła Ci uszczelka pod głowicą stąd siwy dym bo wtedy płyn chłodniczy może dostawać się do komory spalania. Zerknij też czy nie masz pęknięcia na zewnątrz, czy nie cieknie coś po bloku. Sprawdź w zbiorniczku wyrównawczym płynu chłodniczego czy nie ma "tłustych plam", a także czy nie robi się piana pod korkiem wlewu paliwa ... Te objawy to uszczelka ...

PS. Jest tu na forum opcja Szukaj - wpisz tam siwy dym , biały dym , lub spadek obrotów itp. W opcjach zaznacz Rover 400 (choć warto i innych poczytać) - jest sporo tematów z podobnymi objawami opisanymi - np. widzę, że może też coś być z kątem wtrysku (miałeś rozrząd robiony albo dłubane coś przy tym?).

tronsek - Pią Paź 31, 2014 21:43

-_Zielarz_- napisał/a:
poszła Ci uszczelka pod głowicą stąd siwy dym bo wtedy płyn chłodniczy może dostawać się do komory spalania.
Najpierw sprawdź uszczelkę kolektora ssącego. Tamtędy też może płyn się dostawać do komory spalania.

[ Dodano: Pią Paź 31, 2014 21:43 ]
tronsek napisał/a:
Najpierw sprawdź uszczelkę kolektora ssącego.
:ups: Sorki. Nie zauważyłem, że chodzi o L-series.