Zobacz temat - [R75] Błędny "Range" w zegarach
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Błędny "Range" w zegarach

Mario1988 - Czw Lis 20, 2014 16:13
Temat postu: [R75] Błędny "Range" w zegarach
Mam taki problem (choć ciężko to nazwać problemem, raczej coś co mocno irytuje). Duży komputer (wyświetlacz), źle pokazuje przebieg na aktualnej ilość paliwa przy niskich stanach paliwa. Od pełnego baku do wartości 255 km liczy ok, a przynajmniej tak mi się wydaje, ale poniżej tej wartości do pustego baku wyświetla tylko "<255 Km":

Zegary

BMW Scannerem udało mi się sprawdzić moduł IKE i tam często powraca się ten błąd:

Błąd

Tak wygląda odczyt eeprom z IKE:

IKE

Powiem tak od kilku dni przeglądam internet "w tą i spowrotem" i nie mogę odnaleźć rozwiązania sprawy. Z góry dziękuję za zainteresowanie tematem

pelson91 - Czw Lis 20, 2014 16:20

Mario1988, zdjęcia nie działają.
SeniorA - Czw Lis 20, 2014 17:08

Mario1988 napisał/a:
Duży komputer (wyświetlacz), źle pokazuje przebieg na aktualnej ilość paliwa przy niskich stanach paliwa.
a co pokazuje komp. diagnostyczny w poz. 5.1 ? , może być zablokowany jeden pływak w górnym położeniu.
Mario1988 - Czw Lis 20, 2014 17:24

Ok podmieniłem linki teraz powinny się zdjęcia otwierać normalnie. SeniorA, tam pokazuje normalnie wartości zasięgu. Liczy wszystkie wartości poniżej 255 km tak jak powinno być.

P.S. Zauważyłem jeszcze różnice wskazań komputera diagnostycznego na pozycji 5.0 a fuel consumption na wyświetlaczu o dobre 2 litry. Czy tak ma być? Czy to co liczy komp diagnostyczny to inna wartość niż fuel consumption ?