Zobacz temat - [R75] Ogrzewanie tylko od strony kierowcy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Ogrzewanie tylko od strony kierowcy

Memphisto1 - Nie Lis 30, 2014 15:22
Temat postu: [R75] Ogrzewanie tylko od strony kierowcy
Witam, to mój pierwszy post na tym forum także witam Was serdecznie.
Niedawno stałem się posiadaczek Rover'a 75 o silniku 2.0 CDT (116KM) i mam problem z ogrzewaniem. Mianowicie - auto posiada klimatronik dwustrefowy i po ustawieniu maksymalnej temperatury grzania ciepłe powietrze wydobywa się tylko od strony kierowcy (sprawdzałem wszystkie możliwości ustawień), a ze strony pasażera leci zimne powietrze.

W czym może być problem?

Pozdrawiam!

SeniorA - Nie Lis 30, 2014 15:47

Memphisto1 napisał/a:
W czym może być problem?
w nagrzewnicy , jest zamulona , zakamieniona od strony pasażera bo tam się to zaczyna ze względu na jej budowę.
borsuk88 - Nie Lis 30, 2014 15:51

musisz zobaczyć silniczki regulacji czy reagują na zmianę temperatury i na opcje nawiewu!( te od strony pasożyta ) jeśli się poruszają to nagrzewnica brudna i przytkana ! Ja miałem przytkaną i miałem podobnie , z mojej ciepło leciało , a z drugiej zimne czasem letnie - winna była nagrzewnica , którą wyczyściłem i latam już roczek i cieplutko mam!
Memphisto1 - Nie Lis 30, 2014 15:59

Posiada ktoś poradnik dotyczący czyszczenia nagrzewnicy? Niestety jeśli chodzi o motoryzację to jestem zielony :(
borsuk88 - Nie Lis 30, 2014 16:10

ja korzystałem z tego posta - chyba dość dobrze napisane i zdjęcie poglądowe jest! jak ja dałem rady to i ty dasz!
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=559171#559171

Memphisto1 - Nie Lis 30, 2014 16:18

Dziękuję za pomoc. Jutro spróbuję się za to zabrać :)