Zobacz temat - [416Si] Problem z tylną kanapą.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [416Si] Problem z tylną kanapą.

michal91 - Sob Gru 13, 2014 19:15
Temat postu: [416Si] Problem z tylną kanapą.
Witam mam problem z tylną kanapą. Jest to rover 416 w wersji sedan 4d, kupiłem go z siedziskiem które nie było zamocowane tylko położone. Chciałem je zamontować już na stałe ale mam problem z tymi jakby mocowaniami które są na siedzisku od spodu, chodzi o te czarne mocowania które mają z 10cm długości i nie mam pojećia jak to ugryźć, możliwe że jest ona z innego modelu? Ma ktoś może fotki bądź ryunki jak to zamontować? Byłbym wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam
bizon - Sob Gru 13, 2014 19:35

u mnie w przedniej części kanapy są dwa "haczyki", wpinasz je w oczka wsadzając siedzisko pod kątem, a potem tylną część siedziska wciskasz przy oparciu, zostawiając na wierzchu klamry pasów
michal91 - Sob Gru 13, 2014 19:47

Dzięki za odpowiedź :) ciężko mi opisać te wielkie mocowania które są u mnie pod spodem dlatego najlepiej wrzuce fotkę jutro za dnia żeby się upewnić czy napewno mam z sedana
bizon - Sob Gru 13, 2014 19:58

a nie masz w budzie, gdzies na wysokosci konca wykladziny z tego co pamiętam, dwoch oczek?? to w tym samym miejscu od spodu siedziska powinny byc dwa haczyki
-_Zielarz_- - Nie Gru 14, 2014 07:18

Hmm ... 10cm długości !! ! No to pewnie masz od HB kanapę.

Mam R420 HB czyli "5 drzwi", a co za tym idzie podnoszoną kanapę - siedzisko. Mocowane jest śrubami po jednej z każdej strony.
Siedzisko takie wygląda tak od spodu, że jest tam twarda, sztywna stal (blacha zwał jak zwał ;) ) i od niej idą po obu stronach czarne mocowania z zawiasem przykręcane na wspomniane wcześniej śruby - elementy te są właśnie czarne i mogą mieć 10cm (nie mierzyłem).

Jak szukałem do siebie foteli/kanapy skórzanej to natykałem się na zestawy z Sedana.
Kanapa taka nie miała tego wzmacnianego spodu a mocowanie wyglądało tak jak pisze kolega Bizon - dwa haczyki jakby ze sztywnego drutu i one zaczepione były za ucha.
Ich długość była daleko krótsza niż 10cm.

O ile szło na oko zaadaptować kanapę z Sedana do HB (ja co prawda dorwałem skóry do HB więc nie robiłem tego) o tyle nie wiem jak w drugą stronę. Na pewno jeśli jest spasowana to niestety metodą inwazyjną trzeba by przykręcić te zawiasy.

No ale daj zdjęcia to będziemy wiedzieli o co kaman.

michal91 - Nie Gru 14, 2014 20:33

Nie dałem rady zrobić fotki dzisiaj ale wasze posty już raczej rozwiały moje wątpliwości, pozdrawiam