Zobacz temat - [R75]Czy jest sposób na ruszenie zablokowanym wałem korbowym
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75]Czy jest sposób na ruszenie zablokowanym wałem korbowym

sebol11 - Wto Gru 16, 2014 17:58
Temat postu: [R75]Czy jest sposób na ruszenie zablokowanym wałem korbowym
Witam.Nie mogę odkręcić w żadne sposób sprzęgła hydrokinetycznego bo okazało się ,że muszę mieć możliwość kręcenia wałem ,który jest zablokowany.Czy można go w jakiś sposób obracać ,ruszać chociaż po kawałeczku? Myślałem o przecięciu silnika szlifierką kontową ale w środku jest za dużo płynów które mogą się zapalić.
AdaskoC - Wto Gru 16, 2014 18:02

Jak masz zblokowany, to rozkręcić misę i wyjąć wał.
kalafior - Wto Gru 16, 2014 21:14

zdejmij glowice
sTERYD - Wto Gru 16, 2014 21:43

przede wszystkim napisz co się stało, ze wał jest zablokowany?
SeniorA - Wto Gru 16, 2014 22:55

sTERYD napisał/a:
przede wszystkim napisz co się stało,
stara sprawa https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=95429
sebol11 - Wto Gru 16, 2014 23:07

sTERYD, tak jak pisze SeniorA, jest to bardzo stara sprawa i mam nadzieję ,że już dobiega końca bo majątek na lawety wydałem i nic z tego przez pół roku nie wynikało.
Dzięki Panowie jutro mam nadzieję ,że uda mi się wyciągnąć wał i odkręcić to sprzęgło.

sTERYD - Sro Gru 17, 2014 12:53

czyli w zasadzie nie wiadomo, czy to głowica, czy któraś panewka zaspawana.
SeniorA - Sro Gru 17, 2014 14:24

ja dalej myślę ,że dostała się jednak woda do komory spalania i padł korbowód.
sTERYD - Sro Gru 17, 2014 14:36

wtedy wystarczy przekręcić w drugą stronę i powinno już nie być oporu.
sebol11 - Sro Gru 17, 2014 19:35

Nie wiem co to mogło być (i żaden mechanik nie potrafił) a w aso bmw mówili ,że we dwóch się wieszali na przedłużce półtora metrowej i nawet o cm nie ruszył.Dzisiaj zamówiłem sprzęgło hydrokinetyczne i koło zamachowe bo chyba ktoś próbował odkręcać te śruby od misy jakimś dziwnym sposobem bo wszystkie mają okrągłe łby i widać ,że to musiało być niedawno bo nawet nie są przybrudzone czyli musiało to być w którymś z serwisów odwiedzonych w ostatnim czasie - i jak tu ufać serwisom ?