Zobacz temat - [R75] Problem z zamkiem kierowcy w czasie mrozów.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Problem z zamkiem kierowcy w czasie mrozów.

pineska - Sob Gru 27, 2014 12:56
Temat postu: [R75] Problem z zamkiem kierowcy w czasie mrozów.
Witam!
Po krótko przedstawię problem z moim R.
Otóż wczoraj wieczorem miałem potrzebę pojechać na miasto. Temperatura ok -8st C.
Całe auto zamarznięte, pokryte grubą warstwą zamarzniętego śniegu,
trochę się pomęczyłem aby otworzyć drzwi kierowcy, ale wreszcie się udało - pojawił się jednak problem - nie mogłem ich zamknąć - "odbijały się". Włączyłem ogrzewanie na max i w końcu puściło, zamknęły się normalnie - jednak okazało się że jest problem - komputer cały czas pokazuje że są otwarte.
I teraz tak.
Żadnych drzwi nie da się zamknąć pilotem, ani przyciskiem w środku.
Każde drzwi można otworzyć pilotem i przyciskiem w środku.
Drzwi kierowcy można zamknąć kluczykiem jednak jest sygnał o niezamkniętych drzwiach, inne drzwi nie zamykają się z kluczyka trzeba ręcznie powciskać bolczyki i na koniec zamknąć drzwi kierowcy, jednak wtedy również jest sygnał o niezamkniętych drzwiach i alarm się nie uzbraja.
Wzrokowo patrząc w zamek wszystko jest ok, choć chodzi ślamazarnie.

Najgorsze jest to że mimo tego iż pojeździłem wczoraj ok pół godziny i temp miałem na 28 st C problem nadal jest, a póki co są mrozy i nie mam jak sprawdzić czy na plusowej temp problem zniknie.

Wszystkim którzy przebrnęli przez mój długi post z góry dziękuję za pomoc :-)

osarro - Sob Gru 27, 2014 16:38

Witam w klubie :D

U mnie to samo...współczuje.
Ja żeby zamykać to na otwartych nieco ruszałem zamek palcem i za którymś razem zaskakiwało lub trzymałem drzwi od środka i zamykałem się przyciskiem w środku...

Niestety coś dopadło moje tylne drzwi i o ile dzyndzel chodzi w trakcie zamykania i otwierania to drzwi nie da się otworzyć z żadnej strony używając klamek więc jedne tylne mam uziemione :/
Czekam na ocieplenie bo pewnie będę musiał ciąć boczek jak nie odpuści

haszczyc - Sob Gru 27, 2014 16:47

miałem to samo wczoraj :) puściło dopiero po 60km jazdy samochodem przy -12
mocu - Sob Gru 27, 2014 16:58

Mam tak co roku w zimie. Niestety, w tym okresie rezygnuję z mycia samochodu. Dziś nagrzałem wnętrze webastem i pojechałem co centrum handlowego z podziemnym parkingiem. Tam jest cieplej. Wszystko rozmarzło. Popsikałem zamki WD40 i mam nadzieje, że na jakiś czas pomoże. Jeśli masz możliwość potraktować zamki suszarką do włosów, to powinno pomóc.
pelson91 - Sob Gru 27, 2014 17:49

i ja tak mam, nie wiem jak to wyeliminować ;)
haszczyc - Sob Gru 27, 2014 17:51

WD40 wypłukuje smar itp :) więc chyba sobie tylko zaszkodzisz
pelson91 - Sob Gru 27, 2014 18:01

albo jeszcze lepsza opcja, otworzyłem prawe drzwi na sporym mrozie i nie mogłem ich zamknąć ;) to też niezła zagadka
haszczyc - Sob Gru 27, 2014 18:02

pelson91, normalna sprawa :D ten typ tak ma :smile:
AdaskoC - Sob Gru 27, 2014 18:07

No niestety koledzy to normalka. Ze świeci sie kontrolka otwartych drzwi to pól biedy, najgorzej jak nie chca sie zamknąć.

Jest to spowodowane wilgocią najprawdopodobniej. Mam to samo w tej chwili tez mi sie kontrolka świeci, ale auto stało w te deszcze i teraz mróz zrobił swoje. Od dzis Morris powrócił juz do garażu, mysle ze w ciagu 2 Tygodni ładnie wyschnie i problem ustąpi.

mocu - Sob Gru 27, 2014 18:39

haszczyc napisał/a:
WD40 wypłukuje smar itp :) więc chyba sobie tylko zaszkodzisz


Niby tak, ale z drugiej strony być może zamarznięty smar stawia opory i może to on jest przyczyną nie działania zamków.

pineska - Sob Gru 27, 2014 18:39

Czyli to faktycznie chyba przypadłość tych aut.

Ja dziś trochę pojeździłem i wreszcie chyba odtajał bo już działa normalnie. A może pomogło wstrzyknięcie odmrażacza i smaru w sprayu ;-)

Ale moim zdaniem te auta naprawdę nie były projektowane z myślą o takim klimacie. Ja mam tak że przy ujemnych temperaturach w ogóle nie otwiera się bagażnik (każdej zimy tak jest) i nie zamykają się drzwi tylne po otworzeniu.

A w tym roku doszedł jeszcze problem z przednimi - oby nie powrócił ;-)

pelson91 - Sob Gru 27, 2014 18:41

zróbmy spota na jakiejś wysokiej skarpie :D
AdaskoC - Sob Gru 27, 2014 19:02

Pomalujmy na zielono i zepchnijmy w dół :-)
Beny21 - Nie Gru 28, 2014 15:43

AdaskoC napisał/a:
Pomalujmy na zielono i zepchnijmy w dół :-)


Pomaluj na zielono i zepchnij do jeziora.! :)

AdaskoC - Nie Gru 28, 2014 22:42

Żeby ryby i żaby się nie bały :)
wschodni - Pon Gru 29, 2014 08:10

Ja u siebie miałem ten problem. Nagrzałem auto i później użyłem CX-80, coś ala WD-40 tylko że wtrąca wodę. A pryskałem w ten sposób, że wykręcałem po jednej śrubie torx z zamka, tam wkładałem rurkę i pryskałem.
gustav.pl - Pon Gru 29, 2014 12:36

Ja na razie nie miałem jakiś specjalnych kłopotów z zamkami zimą. Raz w roku, a zwłaszcza przed sezonem zimowym, traktuję klamki, zamki(tzn. te elementy które widać przy otwartych drzwiach) i uszczelki płynnym silikonem, właśnie firmy CX-80. Preparat ten wpuszczam również po tych ruchomych, plastykowych bolcach w boczkach drzwi. Również opony konserwuje tym silikonem, przez cały rok. Jedyna bolączka, to zamek bagażnika. Po wciśnięciu przycisku otwierania, słychać kilkukrotne łomotanie zamka. I albo klapę można podnieść, albo do otwarcia potrzebne jest użycie klucza(dobrze, że jest taka możliwość). Przy bardzo dużych mrozach, muszę czekać aż zamek dojdzie do siebie po rozgrzaniu Roverka :sad: Teraz, jak kupię gdzieś, to napcham do oporu w ten zamek, jakiegoś mazidła o stałej konsystencji i dużej rozpiętości temperatury pracy.
pelson91 - Pon Gru 29, 2014 14:49

gustav.pl, wyreguluj sobię klapę bagażnika (podnieś ją) tymi bolcami gumowo-plastikowymi na rogach, u mnie zrobił to kolega haszczyc i pomogło jak ręką odjął ;)
gustav.pl - Pon Gru 29, 2014 15:37

pelson91 Ale ja to tylko w mrozy mam. Jak temp. jest na + to kufer jest :ok:
AdaskoC - Pon Gru 29, 2014 17:12

gustav.pl, no bo własnie tak się robi w mrozy :) Źle wyregulowana klapa
gustav.pl - Pon Gru 29, 2014 18:36

OK', jak nie zapomnę, to jutro trochę pokręcę :smile:
anna - Pon Gru 29, 2014 19:14
Temat postu: problem z zamkiem
Witam,
miałam identyczne objawy podczas mrozów, drzwi kierowcy nie chciały się zamknąć, właśnie "odbijały". Trzeba się trochę pomęczyć, w zamku jest taka zapadka, trzeba ją ręcznie podnieść, czasem pomaga pociąganie za klamkę od wewnątrz. A latem trzeba rozebrać zamek i dobrze wysuszyć, wystarczy, że dostanie się tam kropla wody i zimą fisiuje.

Satyavan - Pon Gru 29, 2014 20:29

Uff nie chcę zapeszyć, ale u mnie jeszcze zero problemów z zamkami przy -10. I oby tak pozostało do końca zimy hehe :P