Zobacz temat - [R75] - zapala sie ABS i kontrola trakcji podczas odpalania
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] - zapala sie ABS i kontrola trakcji podczas odpalania

R75 - Pią Sty 09, 2015 18:23
Temat postu: [R75] - zapala sie ABS i kontrola trakcji podczas odpalania
hej,

podczas zapalania samochodu (tylko w momencie jak kreci)
zapala sie ABS i kontrola trakcji ASR

czy to jakas kabelko/wtyczko logia znowu? wczesniej bylo ok,
zaczelo sie na ostatnich przymrozkach

PS.
reczny sie nie zapala, bo i takie przypadki na forum byly

SeniorA - Pią Sty 09, 2015 23:20

R75 napisał/a:
podczas zapalania samochodu (tylko w momencie jak kreci)
zapala sie ABS i kontrola trakcji ASR
ma się zapalać bo ABS/ECU sprawdza układ ABS, ETC i kontrolkę
R75 - Pią Sty 09, 2015 23:34

dzięki za odpowiedź, to mnie zaskoczyłeś, bo do tej pory nigdy się nie zapalało, na pewno nigdy trakcja na dużym wyświetlaczu, abs raczej tez nie

napisze jeszcze jak robię: kluczyk na ostatnia pozycje, czekam aż wszystko co ma pogasnąć pogaśnie (takie przyzwyczajenie), zapalam auto i tutaj jak kreci rozrusznik pojawia się napis Traction Control na wyswietlaczu, świeci się kontrolka abs, po zapaleniu wszystko znika

hmmm to ciekawa sprawa, V6ki z ASR, tez tak macie ? :)

SeniorA - Sob Sty 10, 2015 14:13

R75 napisał/a:
na pewno nigdy trakcja na dużym wyświetlaczu, abs raczej tez nie
może wyświetlacz był wyłączany ze względu na niski poziom naładowania baterii , może było duże obciążenie baterii w czasie rozruchu ( np. automatycznie włączające się światła ) , może było coś konfigurowane w BCU przez T4 i włączony tryb normalny z oszczędnego ( tzw. fabrycznego ) , a może wcześniej nie zwróciłeś uwagi na to. W każdym razie w kV6 z TC ma być tak jak opisałeś, ja mam w 100% sprawne auto i też tak jest u mnie . W czasie rozruchu sprawdzana jest przepustnica od TC i z tąd ta informacja na wyświetlaczu.
R75 - Pon Sty 12, 2015 19:24

jeszcze raz dziekuje za informacje, jak to mowia "nie bede szukal dziury w calym" hihi

opisne zachowanie pojawilo sie niedawno, powiedzialbym nawet ze po tym jak kilka razy wlaczyl mi sie abs i trakcja w zimie , bo latem nie bylo okazji

na t4 bylem dawno, wakacje jakos, tryb skandynawski mam wlaczony (nawiasem mowiac super opcja)

[ Dodano: Pon Sty 12, 2015 19:24 ]
ciekawa sytuacja, padl mi akumulator, podobno mial zwarcie, kupilem nowy

varta silver dynamic 74ah 750a

i....... jest po staremu, kontrolki sie nie zapalaja podczas odpalania, na kompie w sumie nie bylem teraz, ale wczesniej bylem i nic nie wychodzilo

chyba ze to jest jakas kwestia pierwszego zadzialania systemu abs, asr, nie mam pojecia, ale pisze informacyjnie