Zobacz temat - [ r200 sdi ]
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [ r200 sdi ]

endi9244 - Czw Sty 15, 2015 15:42
Temat postu: [ r200 sdi ]
witam serdecznie na początku dodam że nie znalazłem żadnego tematu jednoznacznie odpowiadającego na moje pytanie a więc do rzeczy kupiłem rover-ka 200 z błędem map sensora i moje pytanie jakim napięciem jest zasilany map sensor 5v czy 12v ?? ? każdy różnie mówi u mnie jest 12v i może przez to są problemy na 3 map sensorach ten sam błąd ( niskie napięcie zwarcie do masy ) podłączając do przewodu sygnałowego baterie 1.5v kontrolka silnika gaśnie i auto pracuje o wiele lepiej więc to chyba nie sterownik proszę o pomoc pozdrawiam
Remigiusz - Czw Sty 15, 2015 16:04

Powinno być max 5v zasilanie bo ecu sygnał na logice 5v obrabia.
12v to za dużo gdzieś zwarcie jest.

endi9244 - Czw Sty 15, 2015 16:16

dzięki za odpowiedź właśnie chciałem się dowiedzieć pewnie wymiana sterownika mnie czeka bo auto na dodatek faluje na obrotach :-\ i strasznie słabe jest nie czuć turbiny wogóle a 105koników powinno ładnie mocy już dawać

[ Dodano: Czw Sty 15, 2015 16:16 ]
a wiesz może gdzie mogę szukać zwarć wiązkę całą regenerowałem sam jest 100% ok w sterowniku mogło coś się stać?

Remigiusz - Czw Sty 15, 2015 16:30

Napraw sobie wiązkę całą lub kup nowe kable :) objawy przetartej wiązki.

[ Dodano: Czw Sty 15, 2015 16:30 ]
Jak słabe Auto jest to normalne bo nie czyta nic z map sensora i dawki nie zwiększa jak turbo się wkreca.

endi9244 - Czw Sty 15, 2015 16:40

no właśnie auto w lato pali mi 5 litrów teraz z 7 Ale dynamika bardzo słaba a te 12v wychodzi ze sterownika na zasilanie map więc sterownik pewnie ma winę mam drugi od honda accord tylko immo go blokuje:-\ a wiązkę sam zrobiłem całą nową ogólnie kupiłem go od jakiegoś magika co kombinował przy wiązce połowa czujników nie podłączona :-\ tylko dziwi mnie fakt że gdy przeprowadzam diagnostykę za pomocą zworki kontrolka abs też miga wraz z kontrolka silnika czytałem że niby tak nie powinno być???
Ukor - Czw Sty 15, 2015 17:30

Może kiedyś jakiś Janusz ze szwagrem Andrzejem spięli te dwie kontrolki bo ABS się świecił i raziło po oczach :D Różne rzeczy w życiu widziałem :P
szoso - Czw Sty 15, 2015 19:04


Moderator szoso informuje

endi9244 ! Ten temat zostanie usunięty jeśli nie poprawisz jego nazwy.
Na tym forum obowiązują ściśle określone zasady nazewnictwa tematów.
Proszę niezwłocznie zapoznać się z tym tematem
Aby zmienić nazwę tematu, musisz w pierwszym poście użyć funkcji