Zobacz temat - [SDI 220] Słaby nawiew w Kabinie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [SDI 220] Słaby nawiew w Kabinie

mattrecords - Sob Sty 24, 2015 19:37
Temat postu: [SDI 220] Słaby nawiew w Kabinie
Witam, Od dwóch miesięcy jestem posiadaczem Rover 220 SDI (105 km). Jak na razie jestem z niego zadowolony z tym że mam słabe ogrzewanie.

Auto łapie normalnie temperaturę tylko słabo dmucha z nawiewów zarówno ciepłym jak i zimnym powietrzem. Na początku myślałem że może to być filtrem kabinowym ale wymieniłem i dalej to samo. Przy temperaturze 0 stopni muszę mieć ogrzewanie na maxa i ustawione na szyby żeby nie parowało. Czym może być spowodowany taki problem ?

BigBoyPL - Sob Sty 24, 2015 20:19

Podobno diesle słabo grzeją ;]
Kolego jak masz ustawiony lewy suwak w panelu nawiewów ?

mattrecords - Sob Sty 24, 2015 21:22

Tak słabo ale ledwo z nawiewów dmucha to na pewno coś jest nie tak. A z suwaki już ustawałem w każdy sposób i sprawdzałem wszystkie linki od nich.

na pierwszym biegu i na drugim w ogóle nie czuć że coś dmucha ale słychać pracę wentylatora

Ukor - Sob Sty 24, 2015 23:01

Ale jak masz ustawiony suwak na obieg powietrza to szyby Ci będą zawsze rosiały
mattrecords - Nie Sty 25, 2015 15:20

Ja pisałem wyżej to już mówiłem że to bez znaczenia i ustawiałem je na wszystkie sposoby. Po prostu słabo dmucha
massiv6 - Nie Sty 25, 2015 16:32

Hej,
powiem Ci kolego że sam mam identycznego Roverka i ten typ tak ma, diesla żeby rozgrzać to przydało by się przejechać około 30 km, nie myśl że jak przejedziesz 5 czy 10 km to będziesz miał gorąco w środku :) zresztą on nigdy nie będzie puszczał gorącego powietrza, sam ostatnio zakładałem temat o tym :) a jeżeli chodzi o wentylator u mnie na 1 i 2 biegu jest różnica w nadmuchu ale za to 3 i 4 dmuchają bardzo ładnie tylko że jest głośno w kabinie :) może gdzieś Ci się do końca klapki nie otwierają stąd taki słaby nadmuch, musiałbyś metodą prób i błędów posprawdzać wszystko, a może coś gdzieś jest zapchane po drodze :) daj znać jeśli uda Ci się dotrzeć do przyczyny :)
Pozdrawiam

mattrecords - Nie Sty 25, 2015 17:24

Z nagrzewaniem to wiem że trzeba troszkę tych kilometrów przejechać. Ale U ciebie pracują głośno nawiewy a u mnie nie sprawdzałem wszystkie klapy wymieniałem filtr pyłkowy i nic za raz za wentylatorem mocno dmucha ale dalej już nie bardzo. Chyba będzie trzeba zawieść auto do specjalisty a nie samemu się bawić.
massiv6 - Nie Sty 25, 2015 18:22

A jeżeli włączasz kolejne biegi wentylatora to słyszysz żeby wchodził na wyższe obroty? Ten słaby nadmuch utrzymuje się na wszystkich kratkach czy może tylko słabo dmucha na przednią szybę, skoro zaraz za wentylatorem dmucha dobrze to znaczy że problem tkwi między wentylatorem a kratkami czyli coś jest zapchane albo coś się nie otwiera do końca, osobiście tutaj bym szukał. W ostateczności oddałbym do specjalisty :)
Pozdrawiam

mattrecords - Pon Sty 26, 2015 16:48

Słychać różnice na każdym biegu ale jak dla mnie na czwartym słabo dmucha każdego nawiewu tak samo. Zarówno na deskę jak i na szybę. Chyba będzie trzeba oddać do specjalisty.
robsson78 - Pon Sty 26, 2015 19:03

Chłopie.... odkręć schowek i tam masz zespół rezystorów i wentylator, wykręć go i sprawdź czy łopatki nie są połamane.
Może masz zapchny filtr lub jakiś syf w kanałach gdzie powietrze leci.
Specjalisty od tych spraw to raczej nie ma. Jak oddasz do mechanika to zrobi to samo co pisałem wyżej i kit Ci wciśnie że pół auta wymienił i skasuje Cię finansowo bezlitośnie.
Oglądałeś taki program "Będzie Pan Zadowolony" :?: ;)

Aha.... to tylko literówka ale popraw nazwę tematu.

mattrecords - Sro Sty 28, 2015 17:15

filtr jest nowy a co do łopatek to nie są połamane bo sprawdzałem. Do filtra dmucha bardzo dobrze tylko dalej się gubi to powietrze tylko nie wiadomo grze bo wszytko było rozkręcane i czyszczone. Jakby problem był taki prosty to sam bym go rozwiązał.
robsson78 - Czw Sty 29, 2015 16:25

A jak kręcisz pokrętłem do zmiany kierunku przepływu powietrza (na szybę, środek, na nogi itd...) to słychać że mechanizm pracuje i zmienia kierunek przepływu ?
mattrecords - Czw Cze 18, 2015 16:49

Tak słychać wszystko ale jak już mówiłem to całą tapicerkę rozbierał i patrzyłem czy wszystkie pokrętła i suwaki przełączają .

[ Dodano: Czw Cze 18, 2015 16:49 ]
problem został rozwiązany. Okazało się że dmuchawa jest od Hondy i ktoś źle wtyczkę założył dlatego miała złe oborty