Zobacz temat - [R75] po dodaniu gazu przerywa i gaśnie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] po dodaniu gazu przerywa i gaśnie

tyloniusz - Pon Lut 02, 2015 19:28
Temat postu: [R75] po dodaniu gazu przerywa i gaśnie
Witam wszystkich po 5latach , mam R75 od tygodnia i cały czas do dziś z nim walczę.
Po odpaleniu obroty 1200 i delikatnie wskazówka obrotów drga ,dodaję gazu i obroty spadają na 350-400 i po czasie gaśnie.
jeśli bardzo delikatnie i powolutku dodaję gazu to wkręca śię wysoko ale nie chce opaść i trzyma 1900-2000obrotów.
Odłączyłem map sensor i tak jeżdżę cały tydzień - obroty falują delikatnie i nie spadają poniżej 1000. Pali jak smok.
Czyściłem cały układ dolotowy, krokowca i wszystko co się dało.
Brak dostępu do kompa.

[ Dodano: Pon Lut 02, 2015 19:20 ]
podłączyłem z powrotem map sensor.
tablet z elm327 i błedy jakie zostają to
p0113 - od powietrza w przepływce
p0107 - od ciśnienia w kolektorze

Pewnie jakiś czujnik walnięty albo dwa.
pomożecie zlokalizować co wymienić albo jak sprawdzić.
siedzę przy szukajce lub przy roverku i czym więcej czytam tym mniej wiem.

POMOCY

[ Dodano: Pon Lut 02, 2015 19:28 ]
p0113 -
Temperatura powietrza dolotowego obwodu wejściowego wejście wysokiej temperaturze powietrza wlotowego - zwarcie do akumulatora Tak

p0107 -
Ciśnienia bezwzględnego w kolektorze dolotowym / barometryczne obwodu niskiego ciśnienia wejściowego ciśnienie w kolektorze wejście - zwarcie do masy Tak

Jakie lub jaki to czujnik?

automechanik - Pią Lut 06, 2015 21:58

Przecież sam sobie odpowiadasz, masz uszkodzony czujnik ciśnienia bezwzględnego i czujnik temperatury zasysanego powietrza (MAPsensor jest zintegrowany z czujnikiem temp.zasysanego powietrza).
Odłączenie MAP-sensora skutkuje wejściem w tryb awaryjny, który w założeniu ma umożliwić dojazd do serwisu.

tyloniusz - Wto Lut 10, 2015 19:27

dziś założyłem map sensor - obroty na ssaniu 1200 , potem 1000
delikatnie wskazówka obrotów drga ,
gdy jest nagrzany silnik - obroty nie spadają poniżej 1900
bardzo szybko wkręca się na obroty , wystarczy lekko dotknąć pedał gazu .
wymieniłem śilniczek krokowy i bez zmian poza tym iż po odpaleniu na ciepłym silniku
obroty są poniżej 1000 (960)
mam jeszcze na podmiankę sondę lambdę i jutro ją wymienię lecz nie łudzę się że to wiele
zmieni.

co mogę jeszcze sprawdzić?????

jeszcze jedno mnie dziwi - obroty 1900 i wciskam hamulec to obroty wzrastają a gdy puszczam to wracają na te 1900

zdzichu - Wto Lut 10, 2015 19:50

Może membrama w serwie pęknięta? Ściągnij przewód do serwa i zaślep.
tyloniusz - Czw Lut 12, 2015 19:13

wymieniłem lambdę i bez zmian z obrotami.
pokasowałem błędy komputera i pozostaje
P0306 - wypadanie zapłonu na cylinder 6
Czy ten błąd ma wpływ na wysokie obroty - lambda wysyła sygnał o nie odpowiednim spalaniu
i komp podkręca jeszcze bardziej mieszankę i stąd wysokie obroty ?
Jak odłączę map sensor to da radę jechać - obroty spadają do 1000.
W sobotę zmienię świece i jeśli będzie bez zmian to co jeszcze mam sprawdzić.

automechanik - Czw Lut 12, 2015 21:07

Wymieniłeś ten Mapsensor, czy cały czas mowa o tym samym, który odpinasz i podpinasz?
tyloniusz - Nie Lut 15, 2015 06:57

wymieniłem map sensor na inny - jest zmiana z gasnącego silnika po dodaniu gazu na niespadające obroty poniżej 1900.
Sprawdziłem szczelność całego układu dolotowego - jak w opisie na forum (odpaliłem silnik i psikałem plakiem - silnik błyszczy , psikałem dezodorantem bo jest bardziej palny - silnik pachnie ,
obroty nie wzrastały więc wszystko szczelne . Odkręciłem "kopułkę metalową" w którą wkręca się
silniczek krokowy a tam uszczelka która jest porządnie przyklejona lecz jej połowa została na
przepustnicy a reszta na "kopułce" . Wyczyściłem oba elementy z resztek uszczelki (nie miałem
nowej) więc przykręciłem bez uszczelnienia - metal na metal. Odpaliłem i pierwszy raz było wszystko O.K :mrgreen: Mój silnik błyszczący i pachnący pięknie brzmi .
Nie mogłem przetestować autka na drodze bo pękł przewód hamulcowy i znowu robota ale wpierw szukajka na forum. Dziekuję za pomoc.

Micros - Czw Lut 19, 2015 17:22

Ale pewnie minimalne drganie wskazówki masz nadal?
tyloniusz - Sob Lut 21, 2015 07:27

Tak , jeszcze minimalnie drga.
Można temu zaradzić?

Micros - Sob Lut 21, 2015 17:17

Nie wiem, też badałem sprawę, ale na razie bez sukcesu. Sprawdzałem i uszczelniałem dolot, czyściłem silnik krokowy, przepustnicę i map sensor. Miałem ustawiany rozrząd w byłym ASO na blokadach i wskazówka nadal lekko drga. Pan Miodowocz z Krakowa mówił, że u niego też. JOWI spod Poznania mówi, że u jego klientów czasem po adaptacji na T4 przechodzi.