Zobacz temat - [MG ZT ] Kolektor ssacy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [MG ZT ] Kolektor ssacy

scrawl666 - Nie Lut 08, 2015 13:27
Temat postu: [MG ZT ] Kolektor ssacy
Witam , rozbierał może ktoś kolektor ? Jak złożyliście tylna część po demontażu, tzn jak Wam się udało uszczelnić kolektor? Tylna część jest wklejona I nie łatwo ją zdemontować , ja to zrobiłem i teraz zastanawiam się jak to złożyć żeby było szczelnie, silikon ? Może coś specjalnego jest do takich rzeczy? Czy y komuś udało się złożyć wszystko do kupy po demontażu? Czy warto kupić używany? Gdzie najtaniej można kupić nowy kolektor? Z góry dziękuję za odpowiedź
Alex_Tom - Nie Lut 08, 2015 13:43

Ja to skleiłem silikonem wysokotemperaturowym (czarny, K2). Dałem go bardzo grubo ponieważ miałem nierówne krawędzie, które zrobiły mi się przy rozłączaniu tej pokrywki od kolektora, gdyż strasznie ciężko mi to szło.
W miarę możliwości to ścisnąłem i po dobie założyłem.
Samochód jeździ więc chyba dobrze to wyszło.

scrawl666 - Nie Lut 08, 2015 14:18

Dziękuję za odpowiedź, nie wyrównywałeś niczym krawędzi , resztek które zostały na łączeniach?
Kupiłem przy okazji innych części kolektor i z nudów go rozebrałem , zupełnie niepotrzebnie bo jest ok, nie ma za dużych luzów i wszystko chodzi, teraz sprawdzałem u siebie w aucie bo mi zaczął kolektor halasować wyciągam vis a tam brak tego patyna plastikowego który otwiera klapki
Najprawdopodobniej się ułamał i jest gdzieś w kolektorze, masakra, trzeba składać stary i zobaczymy co się będzie działo

Alex_Tom - Nie Lut 08, 2015 18:25

scrawl666 napisał/a:
nie wyrównywałeś niczym krawędzi , resztek które zostały na łączeniach?

Nic nie równałem.
Jeśli będziesz równał itd. to będziesz musiał ubytek materiału zastąpić większą ilością sylikonu, co myślę, że nie jest za dobre.

SeniorA - Nie Lut 08, 2015 18:50

scrawl666, kolega xROnx też to robił https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=74504&postdays=0&postorder=asc&start=60
scrawl666 - Nie Lut 08, 2015 22:53

Dzięki za linka , widzę ze temat umarł, z naprawą klapek kolektora , a przydałby się jakiś dokładniejszy opis ze zdjeciami