Zobacz temat - [R216 Si automat] Dziwne szmery pod maską
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R216 Si automat] Dziwne szmery pod maską

Emems - Sro Lut 11, 2015 16:28
Temat postu: [R216 Si automat] Dziwne szmery pod maską
Witajcie "szczęśliwi" posiadacze Roverków ;)

Owe szmery pod maską w zasadzie występują u mnie już bardzo długo, ale dopiero dziś podczas jazdy zastanawiałem się nad tym co jest tego przyczyną.

Od dawna mam problemy z wolnymi obrotami. Mój R ma problem z ich utrzymywaniem. Nadmienię tylko, że została wymieniona - głowica, uszczelka pod głowicą, świece, kable, cewka, sonda, kopułka... I nic, dalej to samo.

Zastanawiam się skąd pochodzą te szmery. Zawsze pojawiają się przy falujących obrotach - zwłaszcza w korkach gdy co chwilę podjeżdża się bez dodawania gazu.

Czy te dziwne odgłosy mogą dobiegać od silniczka krokowego? Wtedy gdy silnikiem szarpie i falują obroty, słychać szmery - także falujące.

Nie wymieniałem silniczka, ani przepustnicy tylko mechanik ładnie je wyczyścił. A co gdyby były walnięte i źle pracowały - czy to one mogą wydawać dziwne dźwięki i powodują falowanie obrotów?

[ Dodano: Sro Lut 11, 2015 16:28 ]
Chyba nikt nie wie czy te dziwne odgłosy mogą pochodzić od silniczka krokowego lub przepustnicy :bezradny:

sTERYD - Sro Lut 11, 2015 19:37

może to szum powietrza z jakiejś dziurki.
Skoro obroty falują, to pewnie rozrząd przestawiony o 1 ząbek

Emems - Czw Lut 12, 2015 15:29

Gdyby ząbek był przestawiony o 1 to chyba działoby się tak cały czas, a falowanie obrotów pojawia się może 1 na 5 jazd...

Ciężki temat...