Zobacz temat - [416] Górny wąż chłodnicy.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [416] Górny wąż chłodnicy.

fredii - Sro Lut 11, 2015 20:36
Temat postu: [416] Górny wąż chłodnicy.
Witam
Silnik już złożony po wymianie tłoków i uszczelki pod głowicą. Wszystko dobrze działa nic nie stuka tylko jest mały / duży problem. Górny wąż chłodnicy ma już swoje lata i daje oznaki starości. W jakimś miejscu jest mocno sparciały i w każdej chwili może pęknąć. Mechanik szukał i szuka nadal owego węża, ale znaleźć nie może. Ja przeszukałem internet i też nie mogę znaleźć. Czy jest gdzieś w ogóle dostępny? Może podejdzie z innego samochodu bądź da się coś jakoś przerobić? Może ktoś z Was ma na sprzedaż używkę w dobrym stanie? Proszę o pilną pomoc.

[ Dodano: Sro Lut 11, 2015 20:36 ]
Jakoś udało mi się załatwić ten wąż. Telefon w rękę i po znajomych, znajomi do swoich znajomych i jest. Używany, bo używany, ale w dobrym stanie. Mam tylko pytanie. Po środku biegnie tak jakby nakładka z drugiego węża. Czy były takie węże w Roverach? Mechanik, od którego wziąłem wąż mówi, że do 416 będzie idealnie pasował. Poniżej zdjęcie tego węża, co udało mi się załatwić. Będzie pasował?


sTERYD - Sro Lut 11, 2015 20:49

tak było fabrycznie. Ta nakładka jest w miejscu, gdzie wąż jest trzymany przez taki druciany haczyk na chłodnicy.
fredii - Sro Lut 11, 2015 20:55

O dzięki Ci bardzo za szybką odpowiedź :)


Jakby ktoś jeszcze szukał owego wężyka to proszę pytać na PW ,gdyż mechanik ma jeszcze jedną bądź dwie sztuki.