Zobacz temat - [200 1.1 1999r] Centralny zamek, alarm, tylna wycieraczka
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [200 1.1 1999r] Centralny zamek, alarm, tylna wycieraczka

michalmalek15 - Pon Lut 16, 2015 19:00
Temat postu: [200 1.1 1999r] Centralny zamek, alarm, tylna wycieraczka
Witam serdecznie, jest to mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość.
Kupiłem niedawno Rover 200 1.1 1999r. Auto nie jest nowe więc przewidywałem, że będzie parę spraw do zrobienia. Nie owijając w bawełnę: drzwi otwierały się z pilota, tylko
drzwi kierowcy z kluczyka (jakby co), nie działała mi tylna wycieraczka i podgrzewanie tylnej szyby, postawiłem na bezpieczniki. Sprawdziłem, rzeczywiście, bezpieczniki przepalone. Wstawiłem od podgrzewania, działa kontrolka się świeci. Wstawiłem od wycieraczki i zaczęły mi wariować zamki (zaczęły skakać w górę i w dół) wyciągnąłem ten bezpiecznik i teraz nie mogę wcale zamknąć ani otworzyć drzwi z kluczyka. Immo działa bo samochód mogę odpalić itd. Proszę o jakieś sugestie.

zdzichu - Pon Lut 16, 2015 19:12

Zacznij od sprawdzenia (i naprawy/wymiany) wiązki tylnej klapy. Jest w gumowej osłonie z prawej strony klapy. Wpisz w wyszukiwarce -wiązka tylnej klapy- i znajdziesz wszystko na ten temat.
michalmalek15 - Pon Mar 09, 2015 17:39
Temat postu: wiązka
Sprawdzę jutro wiązkę i ewentualnie model komfortu bo było czuć swąd przy włączaniu tylnej wycieraczki i dam znać

17:07 2015-02-17 Faktycznie wiązka przy klapie w gumie była zerwana, polutowałem, połączyłem i działa podgrzewanie szyby aczkolwiek to na czym najbardziej mi zależało (centralny zamek - obojetnie czy z pilota czy z kluczyka) dalej nie działa

13:05 2015-02-18
Zamek w bagażniku jakoś samoczynnie się zamknął i teraz nie mogę go otworzyć. Proszę o pomoc

[ Dodano: Pon Mar 09, 2015 17:39 ]
17:35 2015-03-09
Odkręciłem moduł ten co się znajduje za bezpiecznikami, ten z napisem Lucas. Po sprawdzeniu okazało się że jedna ścieżka jest spalona. Polutowałem, i uwaga: DZIAŁA CENTRALNY :) aczkolwiek ten od kierowcy nie działa wciąż co trzeba wymienić. Wciąż proszę o pomoc :)