Zobacz temat - [R214 si pb+gaz] problem z nagrzewnicą
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214 si pb+gaz] problem z nagrzewnicą

abram - Wto Lut 17, 2015 19:43
Temat postu: [R214 si pb+gaz] problem z nagrzewnicą
Witam, mam problem z nagrzewnicą, a mianowicie brak ciepłego powietrza w kabinie samochodu zaworek sprawdzony działa klapy wszystkie działają, nagrzewnica wyjeta i sprawdzona przepływa przez nią woda. Układ odpowietrzony tak jak opisane jest to na forum. przewody dochodzące do nagrzewnicy gorące ten od zaworka jak i drugi, dodatkowo na otwartym jak i zamkniętym zbiorniczku wysadza wodę temperatura taka jak powinna być, a w zbiorniczku woda zimna, tak jak wspomniałem oba przewody do nagrzewnicy gorące ale brak przez nią przepływu, co może być nie tak?
AndrewS - Wto Lut 17, 2015 22:43

hmm to może mimo wszystko jednak zapowietrzona nagrzewnica, źle wpięty parownik gazu, zaworek zbiornika wyrównawczego petryga sprawny? trzyma cisnienie ??
Na odkreconym wywala petrygo to normalne.

abram - Sro Lut 18, 2015 22:04

Korek wymieniony na nowy i z wyrzucaniem płynu koniec, ale nadal brak grzania, odłączyłem parownik i podłączyłem nagrzewnice tak jak była bez gazu, samochód pracował na benzynie układ odpowietrzony przez odpowietrznik na 8 klucz, temperatura taka jak powinna być nic nie faluje, nagrzewnica bardzo długo się nagrzewa mozna powiedziec ze prędzej włączy sie wentylator na chłodnicy niz sie nagrzeje, po włączeniu nawiewu ostyga i dalej długo sie nagrzewa, także cały czas dmucha zimnym powietrzem bo nie zdąży się nagrzać, po wyjęciu nagrzewnicy woda przez nia przepływa, mam tez drugą nagrzewnice i to samo zjawisko. Wygląda na to że płyn omija nagrzewnice, zapowietrzona? jeżeli tak jak dobrze odpowietrzyć, czy brak drożności, ale po wyjęciu płynie przez nie obie woda.
AndrewS - Sro Lut 18, 2015 22:47

Nie pamietam jak jest w 200, ale w poldoroverze z tym silnikiem w miejscu gdzie wpiete sa rurki nagrzewnicy jest specjalna zwężka, wlasnie wymuszająca przepływ przez nagrzewnice, nagrzewnica jest wpieta równolegle.
Na schemacie tego przewężenia nie ma zaznaczonego.


abram - Sob Mar 07, 2015 08:54

problem został rozwiązany, układ został przeczyszczony środkiem do odkamieniania, oraz ktoś przeciął przewód cienki od chłodnicy do zbiorniczka i bloku i go zaslepil teraz wszystko jest ok:)