Zobacz temat - [R75] komputer pokładowy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] komputer pokładowy

tyloniusz - Nie Lut 22, 2015 19:24
Temat postu: [R75] komputer pokładowy
wyświetlacza komputer ( druży) pokazuje otwarte drzwi , uszkodzoną żarówkę , brak płynu spryskiwaczu itp. po usunięciu usterek jest czarny - wyłancza się.
wciskając w manetce przycisk od komputera to nic się nie dzieje , chyba powinno mi
pokazywać spalanie itp. a tu nic , mogę pstrykać do woli i kicha.
Czy jest jakiś sposób na włączenie tych funkcji , czy Rover ich nie ma (posiadam go od
miesiąca). Myślałem o rozebraniu manetki by sprawdzić czy może jakieś styki , kostki nie łączą . Zanim zacznę rozkręcać może poradzicie od czego zacząć sprawdzanie i jak to zrobić.
W szukajce jest niewiele informacji - łatwiej znaleźć opis jak wymienić wyświetlacz.

pineska - Nie Lut 22, 2015 19:46

Skoro wyświetla alarmy to działa (ekran). Sprawdź manetkę - kostkę i przewody, najpewniej tam jest problem, lub ew. w samym przycisku (może zaśniedziały styki).
Sam demontaż manetki to 2 min, nie trzeba nawet zdejmować osłony kolumny kierownicy, wystarczy rozpiąć i odchylić aby mieć dostęp do wkrętów...

tyloniusz - Pią Lut 27, 2015 08:13

Naprawione.
Zgodnie z opisem wyżej dostałem się do manetki i nic.
Musiałem się dobrać do pstryka w manetce (zsuwa się górną część z nadrukami od świateł - wystarczy pociągnąć , ukażą się dwa małe wkręty i po ich odkręceniu można wysunąć biały
plastik z dwiema blaszkami do których przymocowane są przewody z kostką)
U mnie jeden przewód był wyrwany (ktoś grzebał i urwał) , polutowałem , skręciłem i DZIAŁA.
Dzięki za pomoc. :mrgreen:

Punx - Pią Lut 27, 2015 11:41

A u mnie ten przycisk w manetce (od komputera) to często jakoś tak się "chybocze" ... nie działa tak jak powinien. Owszem po kliknięciu spełnia swoje zadanie i przełącza informacje na wyświetlaczu, ale samo działanie przycisku jest mało komfortowe: opory, przechył, itp. Zastanawiam się czy to normalne w 12-sto letnim aucie czy może da się to jakoś naprawić ?
MaReK - Pią Lut 27, 2015 11:48

tyloniusz napisał/a:
wyłancza się.

Co robi?!

tomi_zog - Nie Mar 01, 2015 21:31

MaReK napisał/a:
tyloniusz napisał/a:
wyłancza się.

Co robi?!



wyłącza się

tyloniusz - Pon Mar 02, 2015 16:34

Tak , Tak , popełniłem błąd - Przepraszam że nie jestem aż tak wykształcony.
Co robi?! jak się nudzi - się czepia.
WYŁĄCZAM się z dyskusji.