Zobacz temat - [R75] Brakujący trójnik
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Brakujący trójnik

aimp12 - Wto Lut 24, 2015 09:20
Temat postu: [R75] Brakujący trójnik
Witam, ostatnio przy moim Roverku trafiłem na coś takiego.

http://zapodaj.net/d3c0f39cc7c65.jpg.html

Chciałem się dowiedzieć czego mu brakuje, domyślam się, że to jakiś trójnik. Widziałem, że jeden z tych przewodów wędruje do przepustnicy i pewnie łapie lewe powietrze, ale żadnych nieprawidłowości nie zauważyłem.

SeniorA - Wto Lut 24, 2015 09:29

brakuje trójnika i przewodu idącego do pokrywy 1 głowicy. Trójnik łączy przewody z głowic i prxzepustnicy.
Aragorn - Wto Lut 24, 2015 09:29

na pewno silnik nie pracuje równo zobaczysz różnicę jak założysz trójnik i uszczelnisz ten element ...taki trójnik najlepiej dostać w warsztatach instalujących LPG coś podpasują (lub w dużym sklepie motoryzacyjnym)
SeniorA - Wto Lut 24, 2015 09:39

bez szczelnej tej instalacji to tak jak praca silnika bez filtra powietrza.
aimp12 - Wto Lut 24, 2015 11:11

Wybaczcie, ale jestem laikiem w kwestii mechaniki. W którym miejscu powinien być ten brakujący przewód idący do pokrywy 1 głowicy?

Skoro trójnik łączy przewody z dwóch głowic (dwa przewody na przeciw siebie) i jednym przewodem idącym w kierunku przepustnicy(w bok) to nie brakuje chyba żadnego z przewodów, mam racje?

AdaskoC - Wto Lut 24, 2015 12:13

Nie no są wszystkie przewody, trójnika brakuje. Na razie możesz je skleić taśmą, tak żeby było połączenie powietrzne między nimi. I jechać do jakiegoś gazownika i dokupić trójnik.
SeniorA - Wto Lut 24, 2015 13:57

AdaskoC napisał/a:
Nie no są wszystkie przewody
są , są ,trzeci schował mi się pod instalacją.
AdaskoC - Wto Lut 24, 2015 18:48

SeniorA napisał/a:
AdaskoC napisał/a:
Nie no są wszystkie przewody
są , są ,trzeci schował mi się pod instalacją.


Tak myślałem