Zobacz temat - [rover 416] skrzynia biegów wyciek i chyba mały stan oleju
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [rover 416] skrzynia biegów wyciek i chyba mały stan oleju

guti8989 - Wto Mar 03, 2015 11:28
Temat postu: [rover 416] skrzynia biegów wyciek i chyba mały stan oleju
Witam, mam wyciek oleju ze skrzyni biegów na zdj co może być przyczyną :?: Kolejny problem to przy zmianie biegów na 1 lub 2 tak dzieje się tak jakbym nie trafiał na bieg czyli wchodzi z oporem delikatnym. Szukając przyczyny sprawdziłem stan oleju. Wyczytałem ze zdejmując odpowietrznik ma go być prawie pod korek niestety nie ma go tyle i dużo brakuje do tego stanu. Jest obok wlewu czujnik jakiś od czego to(y ciekawości pytam) Z góry przepraszam jeśli post wydaje się banalny i kogoś uraziłem nie znajomością tematu to mój 1 Rover wcześniej MB miałem. Pozdrawiam
Wikinger - Pią Mar 06, 2015 10:42

Mi wymiana oleju pomogła w płynności zmiany biegów i baaardzo przy wrzucaniu wstecznego - z czym wcześniej były czasem kłopoty. Po zdjęciach trudno powiedzieć - wycieki mogą być stare. Wyczyść i obserwuj co się będzie działo. Oleju oczywiście dolej lub wymień. Koszt wymiany - u mnie elf 75W80 tranself, 2 l - 64 zł, a różnica po wymianie spora.
guti8989 - Wto Mar 24, 2015 20:01

Mam zamiar jutro dolać oleju jak i wyczyściłem skrzynie. Jak pojawi się wyciek dodam kolejne zdj.

[ Dodano: Wto Mar 24, 2015 20:01 ]
witam co do tematu. Olej dolany, skrzynia oczyszczona większego wycieku nie widać, chodź tak jakby z tego wodzika podciekało trochę to jest zdj ostatnie. Odpowietrzyłem wysprzęglik czego rezultatem jest sprzęgło już łapie po lekkim oderwaniu nogi (tu pytanie to dobrze czy źle?) Zmieniając teraz bieg muszę do spodu sprzęgło wcisnąć inaczej zgrzyt. No i nie wiem czy to cala tarcza sprzęgła do wymiany już :-| Próbując wrzucać bieg tak jakbym m niego nie trafiał czyli np wbijając bieg 1 za daleko drążek w lewo kieruje tak jakby i bieg na sile włazi, czasem jest ze normalnie a czasem tak, sytuacja dotyczy tez biegu 2 a 3 czuje opór delikatny. Czy coś się wyrobiło, albo to ja jestem jakiś dziwny i faktycznie źle biegi wbijam??

AndrewS - Czw Mar 26, 2015 22:28

Może masz za duże luzy na wybierakach biegów (dźwignie idące od drążka zmiany biegów do skrzyni) i dlatego biegi wchodza nie precyzyjnie.
W skrzyni masz dwa korki, jeden od spustu oleju, drugi od uzupełnienia i jednocześnie kontroli prawidłowego stanu.