Zobacz temat - [75] Problem z otwieraniem drzwi tylnych z zewnątrz
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [75] Problem z otwieraniem drzwi tylnych z zewnątrz

grzegorzewski - Sro Mar 04, 2015 21:26
Temat postu: [75] Problem z otwieraniem drzwi tylnych z zewnątrz
Witam, mam problem z tylnymi drzwiami, z zewnątrz nie da się otworzyć, a od środa normalnie, mechanik mówił żebym kupił jakaś kasetę? ktoś miał coś podobnego? :cry:
longer86 - Sro Mar 04, 2015 21:36

Ściągnij boczek. I zobacz czy cięgno klamki jest połączone z zamkiem
grzegorzewski - Sro Mar 04, 2015 21:42

rano sprawdze
cin1391 - Pią Mar 20, 2015 09:23

Mam podobny problem, z tą różnicą, że u mnie raz łapie, a raz nie. Np. dziesięć razy pociągnę za klamkę i nic, a za 11 drzwi się otwierają.
sTERYD - Pią Mar 20, 2015 09:32

to cięgno da się podregulować przy zamku, żeby szybciej działało.
stas - Sob Mar 21, 2015 00:29

Łącznik klamki zewnętrznej w kształcie litery L wykonany z plastiku pęka,szczególnie w zimie.Nie chciało mi się szukać oryginalnej więc dorobiłem mosiężny.Działa od roku.
grzegorzewski - Pią Kwi 10, 2015 00:03

stas, właśnie o to chyba chodzi, tak mechanik powiedział tylko teraz problem gdzie ja to dostane ? a sam jak mam to zrobić?

[ Dodano: Pią Kwi 10, 2015 00:03 ]
stas, jesli możesz proszę o kontakt do Ciebie. 608739002 pozdro

cin1391 - Pią Kwi 10, 2015 07:21

sTERYD napisał/a:
to cięgno da się podregulować przy zamku, żeby szybciej działało.


W jaki sposób? Jest jakiś "napinacz", czy garażowa kombinatorka? ;)

MD - Pią Kwi 10, 2015 10:31

cin1391, cięgno wchodzi w taki biały zatrzask, który ma we wnętrzu rowki, analogiczne do tych na cięgnie. Po zamknięciu, blokują się bez problemu. Aby wyregulować cięgno, zdejmij boczek i wygłuszenie i poświeć na zamek. Zobaczysz pionowe cięgno od klamki, które na dole zagina się pod kątem i wchodzi w białą kostkę. Na jej boku są dwie łopatki - to zatrzaski. Trzeba wsunąć w nie śrubokręt i lekko odchylić (plastik jest elastyczny, nie pęknie). Klapka się otworzy, a cięgno wyskoczy. Wystarczy je włożyć ponownie, skracając je lub wydłużając - przykładasz do kostki na interesującej Cię wysokości i po prostu ściskasz obie połówki.

Na obrazku - cięgno w kostce po lewej jest od klamki. Jak widzisz, rowkowana część wystaje po jednej i drugiej stronie - w tym zakresie reguluje się to wszystko. :)

Źródło: http://s300.photobucket.c.../?sort=3&page=1

longer86 - Pią Kwi 10, 2015 10:36

żeby to prawidłow wyregulować ciegno dajesz maks w dół jak pozwala luz klamki, plastik maks w górę i zatrzaskujesz. w ten sposób cieszysz się sprawnie działającym cięgnem