Zobacz temat - [416] Podłączenie świateł dziennych LED Rover
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [416] Podłączenie świateł dziennych LED Rover

Trismegistos - Pią Mar 06, 2015 12:59
Temat postu: [416] Podłączenie świateł dziennych LED Rover
Witam forumowiczów,
Mam zamiar podłączyć do swojej 400 dzienne ledy z allegro z automatem który włącza je po włączeniu zapłonu, wyłącza po włączeniu świateł mijania itd czyli wszystko w zgodzie z przepisami.
Jedak nie ma do nich dołączonej instrukcji. Czy ktoś montował może takie światła w swoim roverku?
http://allegro.pl/swiatla...5140563456.html

Victor1989 - Pią Mar 06, 2015 13:27

Nawet jakby mi dopłacili to bym tego na moim R nie zamontował :mrgreen:
Trismegistos - Pią Mar 06, 2015 14:38

No wiem, że nie są zbyt piękne ale przy moich krótkich dojazdach po mieście niestety akumulator strasznie dostaje.
Ewentualnie myślałem nad okrągłymi zamontowanymi w miejsce halogenów albo obok jak na tym zdjęciu.

Decyzja już podjęta, tylko potrzebuję podpowiedzi jak to wszystko podłączyć, żeby działało jak należy.

schatan - Wto Mar 10, 2015 10:07

Witam,

Plus po kluczyku łatwo znajdziesz przy silniczkach od regulacji świateł, plus do wyłączenia świateł z żarówek postojowych, masę raczej masz wszędzie.
Ja na takim podłączeniu jadę już jakieś 1,5 roku i nic się nie dzieje złego, wszystko działa tak jak trzeba.

Pozdrawiam

szoso - Wto Mar 10, 2015 10:54

schatan napisał/a:
Plus po kluczyku łatwo znajdziesz przy silniczkach od regulacji świateł

Myślałem, że prąd pojawia się tam dopiero, gdy ustawiana jest wysokość świateł, ale jak tak, to też sobie tak zrobię :wink:

maniu48 - Sob Mar 14, 2015 18:01

upik
szoso - Sob Mar 14, 2015 18:06

schatan, a więc podłączyłem tak jak pisałeś i niestety pupa. Jest tam za mały prąd, poniżej 10V, ledy lekko jarzą zamiast świecić :bezradny:
piter-t - Wto Mar 17, 2015 10:11

szkoda, ze nie pamiętam jak mam u siebie dokładnie, ale plus na zapłon na pewno, a kabel testujący podpięty pod postojówki... a minusa nie pamiętam... Efekt taki, że ledy świecą mocno a w chwili włączenia postojowych ledy gasną.