Zobacz temat - [MG ZR] problem z oswietleniem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR] problem z oswietleniem

maldini - Czw Mar 12, 2015 13:03
Temat postu: [MG ZR] problem z oswietleniem
witam,mam kilka problemow z swoim mg zr i niemam juz pomyslu jak to rozwiazac zeby bylo dobrze,niemam juz cierpliwosci. akonkretnie chodzi o to zena przegladzie okazalo sie ze moje lampy to angielski i swieca w lewo i oslepiam i przegladu nie moga mi dac,co mam zrobic? drugi problem to przednie kierukowskazy swieca na bialo mam biale zarowki, chcialem wymienic na pomaranczowe ale nie wchodza do gniazda zarowek? biale wchodza a pomaranczowe nie, czyzby kierunki tez byly angielskie. zamowilem kierunkowskaz prawy z rover 25 i zarowka pomarancz wchodzi ale nie moge go podlaaczyc do zderzaka bo znowu wejscie jest inne.kolejny problem to szukam obudowy pilota wraz z elektronika jajo 2przyciskowa i nie idzie znalesc jak na zlosc.pomocy
komoss - Czw Mar 12, 2015 13:11

No lampy lepiej sobie kup nowe bo na każdej stacji wyjedziesz z kwitkiem (miałem ten sam problem).Na allegro i innych lepiej nie kupuj a na używane nawet nie patrz bo sa wszystkie auropejskie a jak przyjdzie paczka to okazuje się po znaczeniu że gościu sprzedał angliki
krzychunh - Czw Mar 12, 2015 13:13

Odnośnie reflektorów zakupić europejską wersje _/ _ / zrób zdjęcie tych kierunkowskazów


Cena 380< za sztukę

Lampy Rover 25 / MG ZR

Obudowa pilota

Zestaw naprawczy pilota

Zestaw naprawczy

maldini - Czw Mar 12, 2015 13:42
Temat postu: [MG ZR] problem z oswietleniem
aha, no wlasnie wiekszosc jest angielskich,jedynie sa nowe nie uzywane ale zamienniki tylko czy beda pasowac iwejscie nie bedzie problemu z wtyczka itd.moje reflektory maja oznaczenie lewa od kierowcy valeo 04 hcr pl 20 >> 02A e2 9038 rover. prawa od pasazera valeo 04 hcr pl 20 >< 02A e2 9038 rover.

[ Dodano: Czw Mar 12, 2015 13:42 ]
ta obudowa pilota to nie ta ja mam pilot jajo 2 przyciskowy. taki to mam z rovera 200 lucas. a lampy sa te po 380 itd duzy wybor pisza ze europejskie, i zamienniki. tylko czy da sie to potem zalozyc zeby nie bylo jak z kierunkowskazem . wolalbym tam gdzie sa te lampy zeby mi je zamontoawli i bylo pewne ze nie swieca po angielsku bo 700zl wydac i potem miec problem.

krzychunh - Czw Mar 12, 2015 13:57

Podjedź do muru / ściany autem (patrz za kierownicy)

jeśli prawa lampa będzie dawała Ci światło od góry ścięte to masz angliki

\
\ \
\ \

jeśli lewa będzie miała światło ścięte to europejskie

/
/ /
/ /

bociannielot - Czw Mar 12, 2015 14:05

maldini napisał/a:
chodzi o to zena przegladzie okazalo sie ze moje lampy to angielski i swieca w lewo i oslepiam i przegladu nie moga mi dac,co mam zrobic?

jedzi gdzie indziej, w koncu Ci podbija, nie ze zachecam do jazdy na angolach, no ale kur... bez przesady, bedziesz mial kase to sobie wymienisz, i tak nie jeden angol jezdzi po naszych drogach

krzychunh - Czw Mar 12, 2015 14:09

Tu masz rzut świateł obrazkowo
maldini - Czw Mar 12, 2015 14:13
Temat postu: [MG ZR] problem z oswietleniem
pod murem juz patrzylem i jak stoje pzed murem to lewa lampa swieci \_ cien idzie do gory w lewa strone prawa chyba tez podobnie.
krzychunh - Czw Mar 12, 2015 14:15

to masz angliki

Przyciski SMD do pilota

maldini - Czw Mar 12, 2015 14:16
Temat postu: [MG ZR] problem z oswietleniem
tak podbic podbije jakis przeglad, ale gadal ze to dla wlasnego bezpieczenstwa ze jak niedaj boze mial wypadek to ubezpieczyciel nic nie przyzna i winan bedzie moja obojetne czy bylo z mojej czy nie moje winy bo oslepiam przeciwnych. tez niewiem czy jak drogowka do kontroli zatrzyma czy zauwaza ze to angliki i wezma dowod rejestr?
komoss - Czw Mar 12, 2015 14:25

Maldini na przeglądzie tez mi gadał że może mi podbic ale jak będemiał kolizje na czolowe a koleś z nad przeciwka zezna ze moje lampy go oslepiały wezna na przegląd to moge mieć problemy z ubezpieczeniem bo samochód nie nadaje się do jazdy po naszych drogach
krzychunh - Czw Mar 12, 2015 14:25

mnie na anglikach już zatrzymywali nieraz do kontroli nikt się nie doczepił, myślę, że jedynie podczas wypadku mógłbyś mieć problemy, a światła wyreguluj aby świeciły na drogę a nie w powietrze, po lewej stronie od kierownicy masz regulację ułożenia świateł
Harry - Czw Mar 12, 2015 16:23

zobacz jakie masz oznaczenie na lampach. żarówki dobrze włożone ?

Cytat:

jedzi gdzie indziej, w koncu Ci podbija, nie ze zachecam do jazdy na angolach, no ale kur... bez przesady, bedziesz mial kase to sobie wymienisz, i tak nie jeden angol jezdzi po naszych drogach


a później pewnie bluźnisz pod nosem jak ktoś Cię oślepi w nocy

bociannielot - Czw Mar 12, 2015 22:01

Harry napisał/a:
a później pewnie bluźnisz pod nosem jak ktoś Cię oślepi w nocy
bardziej oslepiaja mnie xenony w starych autach ktore sa made in china :ok: