Zobacz temat - [R25] Kontrolka poziomu płynu chłodzącego nie działa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Kontrolka poziomu płynu chłodzącego nie działa

Obrotherfreak - Pią Mar 13, 2015 19:27
Temat postu: [R25] Kontrolka poziomu płynu chłodzącego nie działa
Witam, jestem posiadaczem Roverka od dobrych 4 lat. Przez ten okres w zasadzie nic nie robiłem przy samochodzie poza standardowymi sprawami eksploatacyjnymi, toteż przyszła chyba pora zapłacić za ten miły i beztroski czas :) Pominę tutaj szczegółowy opis wszystkich ostatnich problemów, żeby kogoś nie uśpić i przejdę do meritum: padł mi zamek w drzwiach kierowcy. Mróz, woda, przymarzł i coś tam pękło w środku blokując możliwość otwarcia drzwi. Po otwarciu (nie wiem jak to zrobili mechanicy, ja wymiękłem) i wymianie zamka (szukanie zamka do wersji po lifcie - poezja...) pojechałem pozbyć się tego co się mocno przysłużyło padnięciu zamka, czyli zamykania drzwi po ruszeniu autem (speed locking). Pomijam tu również opis biegłości fachowców w (byłym) ASO Rovera jeśli chodzi o podłączanie testbooka..musiałbym użyć paru niecenzuralnych słów :) W każdym razie speed locking udało się wyłączyć. Problem w tym, że jakiś czas potem zauważyłem, że nie zapala się w ogóle kontrolka od poziomu płynu chłodzącego. Powinna się zapalać przy odpalaniu samochodu i gasnąć, a nie robi tego (zaznaczam, że wcześniej było wszystko ok). Udałem się więc do elektryka, który sprawdzał pół dnia całą instalację. Werdykt jego jest taki, że w instalacji wszystko jest ok, zarówno od strony czujnika jak i zegarów. Stwierdził, że kontrolka się nie pali ponieważ została "rozprogramowana" podczas sesji na testbook`u.

Tutaj moje pytanie do kogoś obeznanego z tematem: czy to jest możliwe? Jeśli ktoś ogarnia ten roverkowy komputer to może kojarzy czy są tam opcje do dezaktywacji kontrolek zegarów..Mnie się to wydaje dziwne. Miałem do czynienia 2 razy z tym kompem i nic takiego tam nie kojarzę. Z tego co pamiętam panowie z ASO szukali speed locking nieco na czuja, przy okazji grzebiąć w ustawieniach Dealera i zapisanym tam profilu dla danego kraju, ale nie mam pojęcia jakie konsekwencje to za sobą pociąga..Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś pomógł lub coś podpowiedział zanim pojadę znów się z nimi męczyć...znaczy zapłacić za miłą usługę :)

AndrewS - Sob Mar 14, 2015 23:47

nie wiem ale w/g mnie, ten układ jest prosty i nie ma potrzeby w ogóle przechodzić przez komputer, sprawę powinien wyjaśnić schemat elektryczny