Zobacz temat - [R200] Jak nazwać tą część
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Jak nazwać tą część

jungel1991 - Pią Mar 20, 2015 16:28
Temat postu: [R200] Jak nazwać tą część
Witam.
Dwa dni temu ktoś uderzył w moje auto stojące koło sklepu. Uszkodzona została część , którą inni nazywają piastą a inni zwrotnicą, tyle, że jak szukam piasty to mam tylko okrągły element ze szpilkami, a zwrotnicy nie mogę znaleźć wcale. Nie wiem jak nazwać tą część a chciałbym ją kupić nową, jest to coś co trzyma cały ten bęben z piastą jakby od boku, na pewno nie drążek, ani końcówka ani wahacz. Mechanikiem nie jestem więc proszę o wybaczenie.

ash - Pon Mar 23, 2015 07:49

Nazwy części poniżej. Zastanawiam się co mogło się uszkodzić w tych częściach. Najprawdopodobniej łożysko do wymiany. Ogólnie to pokaż foty jak to wygląda bo nie wiadomo z jaką siłą było uderzenie? Kolumna McPersona jest bogata, więc dużo rzeczy może być do wymiany.
arczi83 - Pon Mar 23, 2015 08:04

ash, jeśli jungel1991, napisał, że trzyma się na tym bęben to chodzi mu raczej o tylne zawieszenie, a tam jest belka i czopa od belki samego raczej nie dostanie. Poza tym jak dostał w koło to zapewne cała belka została zgięta i będzie do wymiany. Nowa raczej nieosiągalna.
ash - Pon Mar 23, 2015 08:37

Dlatego napisałem o fotki. Bo pisze o bębnie wahaczach i drążkach. Więc jak nie jest mechanikiem to nie wiem czy odróżnia tył pojazdu od przodu :)
Harry - Wto Mar 24, 2015 20:20

spr. czy belka nei jest krzywa