Zobacz temat - [r75] szumią koła
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [r75] szumią koła

krucha91 - Czw Mar 26, 2015 07:52
Temat postu: [r75] szumią koła
Witam, mam problem z szumem w okolicach lewego tylnego koła (tak przynajmniej mi sie wydaje z nasluchu).
Mianowice miedzy predkoscia 100-110 dzwiek staje sie uciążliWY.
Poprzekladalem koła w różne kombinacje ale niestety bez skutku.
Dodam ze wymienialem obie piasty przed zimą. Czy jest inna możliwość jak łożyska? Z tego co pamietam sa one integralną czescia piasty i nie da sie ich osobno wymienic.

Dawidovs - Czw Mar 26, 2015 08:23

krucha91, wymieniałeś piasty na nowe?
Może to problem ze szczękami ręcznego? Tarcza się grzeje?
Zawsze można podjechać do mechanika który ma stetoskop aby zbadać skąd dochodzą szumy

krucha91 - Czw Mar 26, 2015 16:45

Tak piasty nowe.
Zastanawiam sie nad tym co piszesz, bo przy sciagnietym kole próbowałem przekreślić tarcze i w kilku miejscach bylo slychac delikatne ocieranie i tarcza sie zatrzymywala.

Tylko czy w takim wypadku szum nie byłby taki sam przy każdej predkosci?

Dawidovs - Pią Mar 27, 2015 08:53

Mi mechanicy tak złożyli ręczny że się rozpadł po 3 miesiącach i szorował po tarczy od środka. Nie było to bardzo uciążliwe(poza brakiem ręcznego) więc z tym jeździłem. Jak mi to znajomy zdemontował to się przeraziłem jak bardzo uszkodzona jest tarcza.
Dźwięk był taki jakby szurać metalem o metal, różny w zależności od prędkości. Sprawdź to
Możesz mieć też błachy problem - osłona tarczy. Ta blacha u większości z nas jest już skorodowana. Ja miałem tak że płaty rdzy wpadały między tarczę a osłonę i szurały. Zdejmij koło, postukaj młotkiem po osłonie i zobacz czy nic nie wyleci. Uważaj na tarczę :wink:

longer86 - Pią Mar 27, 2015 09:28

może być tak że jak to tylne koło, to osłona hamulca od tyłu przegniła, i wypadł kołek utzrymujący szczęki hamulcowe w stałym miejscu. przez co szczęki ruszają się poprzecznie do osi pojazdy i mogą trzeć bokami o bęben