Zobacz temat - [rover 416] biegi
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [rover 416] biegi

guti8989 - Czw Mar 26, 2015 15:00
Temat postu: [rover 416] biegi
witam co do tematu mam problem z wbijciem biegu 1 i 2. Co zrobiłem: Odpowietrzyłem wysprzęglik czego rezultatem jest: sprzęgło już łapie po lekkim oderwaniu nogi (tu pytanie to dobrze czy źle?) Zmieniając teraz bieg muszę do spodu sprzęgło wcisnąć inaczej zgrzyt. Olej dolany do skrzyni biegów. No i nie wiem czy to cala tarcza sprzęgła do wymiany już :-| Próbując wrzucać bieg tak jakbym w niego nie trafiał czyli np wbijając bieg 1 za daleko drążek w lewo kieruje tak jakby i bieg na sile włazi, czasem jest ze normalnie a czasem tak, sytuacja dotyczy tez biegu 2 a 3 czuje opór delikatny. Czy coś się wyrobiło, albo to ja jestem jakiś dziwny i faktycznie źle biegi wbijam??
sTERYD - Czw Mar 26, 2015 15:50

skoro sprzęgło "łapie" przy samej podłodze, to jednak coś nie tak z wysprzęglaniem. gdyby to była tarcza, to łapałoby wysoko i ślizgało się po puszczeniu pedału

Jak chodzi o nie trafianie biegów, to mogło się wyrobić mocowanie dźwigni pod tunelem (było opisywane na forum). Łączenia wodzików raczej nie, bo by spadały.

guti8989 - Czw Mar 26, 2015 16:57

Dodam ze jazda na pól sprzęgle jest ciężka auto drży bardzo często gaśnie nawet. Ruszanie tylko z dodawaniem gazu.
HyperPump - Czw Mar 26, 2015 21:03

Słuchaj jak na ironie losu dzisiaj mi całkowicie padły biegi. Nie mogłem juz żadnego wrzucic. Wysprzęglik pompka i łapa skrzyni biegów do wymiany. Auto na wstecznym ze wciśnietym sprzegłem w podłoge jechało. Zaczeło sie nie winnie od problemów z wrzuceniem 1,2 biegu potem wszystko padło.
guti8989 - Pią Mar 27, 2015 15:10

Znalazłem możne to to: tak wiec zauważyłem ze gdy poruszam dźwignią zmiany biegów na boki tak delikatnie to porusza mi się jedynie to cięgno(wodzik) na nicie tym. na zdj strzałką zaznaczone. W TYM PROBLEM MOŻE BYĆ??
Aska85 - Pią Mar 27, 2015 22:38

Ze sprzęgłem nie ma co się bawić. Lepiej iść do mechanika niech on sprawdzi fachowym okiem. Lepiej by sprzęgło normalnie działało.
sTERYD - Pią Mar 27, 2015 22:41

guti8989, tak ma być tojest wodzik od poruszania na boki, ten drugi jest od poruszania przód tył.
Aska85, nie rozumiem, skąd takie wnioski. W sprzęgle nie ma nic czego nie da się ocenić przy minimum wiedzy technicznej, czasem (czyt. często) mechanik zamiast pomyśleć będzie od razu wymieniał i doił z kasy.

guti8989 - Sob Mar 28, 2015 13:33

sTERYD napisał/a:
guti8989, tak ma być tojest wodzik od poruszania na boki, ten drugi jest od poruszania przód tył.
Aska85, nie rozumiem, skąd takie wnioski. W sprzęgle nie ma nic czego nie da się ocenić przy minimum wiedzy technicznej, czasem (czyt. często) mechanik zamiast pomyśleć będzie od razu wymieniał i doił z kasy.


Wiem ze tak ma być tylko tak jak na zdj porusza mi się dodatkowo ten bolec na którym przymocowany jest no ta łapa co idzie do tego mechanizmu od dźwigni zmiany biegów. Na zdj zaznaczone kołkiem. Moze źle to opisałem ale ciężko to opisać:) to przekrój dodam:)

sTERYD - Sob Mar 28, 2015 14:28

to pospawaj. wiem, że ciężko dojść, ale tak będzie najszybciej i spokojnie da się zrobić.
guti8989 - Sob Mar 28, 2015 15:12

Ale myślisz ze to jest przyczyna z tymi biegami ciężko wchodzącymi?
sTERYD - Sob Mar 28, 2015 21:13

na pewno to nie pomaga ;)