Zobacz temat - [R620] Miękka rura intercoolera, a moc
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Miękka rura intercoolera, a moc

urbanwino - Nie Mar 29, 2015 18:16
Temat postu: [R620] Miękka rura intercoolera, a moc
Cześć,
Poszukuję porady. Już dawno, bo prawie rok temu jak myślę, musiałem wymienić przewód intercoolera górny - zachciało mi się autostradą pojechać i dosłownie przedmuchało mi dziurę w tej rurze i zamiast świstu turbiny było wielkie ziewanie, a zamiast mocy był brak mocy:) Jako, że to moja druga 620, to z poprzedniej zostawiłem sobie sporo części w tym rurę. Mechanik wymienił, ale okazało się, że rura jest miękka (przesiąknięta olejem dosłownie, bo poprzedni Rover pluł olejem w każdą stronę) i trochę skrócił, ale założył. Po wymianie samochód odzyskał trochę mocy, ale nie całą jak mi się wydaje. Czy to że rura jest miękka (da się zgnieść łatwo w rękach) i lekko skrócona może mieć wpływ na moc? Dodam tylko, że turbinę teraz słychać jak świszczy, ale oleju nigdy nie ubywało.
Nie wymieniałem długo bo przez ponad 1,5 roku co miesiąc coś naprawiam, żeby doprowadzić do świetnego stanu i to zostawiałem zawsze na później.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

Marcin84 - Pon Mar 30, 2015 09:20

U mnie ta rura też jest miękka, twardnieje dopiero przy dodawaniu gazu, z mocą nie mam żadnych problemów.
Remigiusz - Pon Mar 30, 2015 10:24

Te rury lubią siąknąć olejem jak byś miał nowa rurę w reku być czul różnice :wink:
Osobiście najlepsza opcja jest zamiast kupować znowu gumy zrobił to z Alu rury lub z nierdzewki sobie uspawac. Dwa silikony i to już auto przeżyje :razz:




urbanwino - Pon Mar 30, 2015 14:11
Temat postu: [R620] Miękka rura intercoolera, a moc
No to w takim razie pozostaje sprawdzić szczelność pozostałych, czyli dużo roboty się szykuję.
Tymczasem ta rura metalowa wygląda super. Ostatnia rzecz która się zepsuje w tym samochodzie, a i rdza nigdy nie ruszy!:)
Zapytam mechanika czy nie dałoby rady czegoś takiego dosztukować, a wierzę w niego!

Tak czy inaczej problem mocy pozostaje. A turbina podobno jeszcze żyje - tak myślę, bo mimo, że ją słychać to oleju nie bierze. A może kąt wtrysku sprawdzać? Po drodze miałem regenerowaną pompę wtryskową. Po tym samochód przy nagłym "odejmowaniu gazu" szarpał. Może źle ustawili o ząbek czy coś... No po prostu niekończąca się opowieść:)

Dzięki za pomoc!

Remigiusz - Pon Mar 30, 2015 17:10

Kat wtrysku warto sprawdzić jak było kolo pompy grzebane bo przez zły kąt dynamika może kulec :(
urbanwino - Pon Mar 30, 2015 17:30
Temat postu: [R620] Miękka rura intercoolera, a moc
Już niedługo, bo po świętach koniecznie to sprawdzę.
bociannielot - Wto Mar 31, 2015 13:35

Remigiusz, a to nie moje auto czasem obecne na drugiej focie ;> ?
Remigiusz - Wto Mar 31, 2015 14:45

Jeżeli masz jugola Auto to tak ::)
bociannielot - Wto Mar 31, 2015 14:55

Ja, ktos wstawil fote mojego samochodu za wzór :mrgreen: +10 do dumy :wink:
kadzaf - Sro Kwi 01, 2015 17:12

mala rzecz a tak cieszy :mrgreen: