Zobacz temat - [R75] Drugi bieg wentylatora
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Drugi bieg wentylatora

karol77787 - Nie Kwi 19, 2015 14:53
Temat postu: [R75] Drugi bieg wentylatora
Witam. Ostatnio podpięcie pod kompa pokazało błąd drugiego biegu wentylatora i nie da się go skasować wiec napewno nie chodzi na tym biegu. Czy za to odpowiada tylko rezystor czy jeszcze można sprawdzić jakiś przekaźnik?
Pozdrawiam

KrzysztofWalia - Nie Kwi 19, 2015 22:56

Ja wcześniej próbowałem zrobić pierwszy i drugi bieg u siebie a wentylator 3 biegowy, trzeci bieg śmigał ale 1 i 2 lipa, szczotki i brak jednej "sprężynki" kupiłem sprawny dwu biegowy, powiedz co to za błąd ...z ciekawości?
koci_flak - Pon Kwi 20, 2015 11:44

Pewnie wytarła się szczotka z 2 biegu, co wskazuje że auto się często grzeje.
Ja u siebie wymieniłem wszystkie szczotki na nowe w ramach uratowania wentylatora przed wyrzuceniem :)
Polecam sprawdzić w zakresie jakich temperatur pracuje Ci silnik czy aby nie ciągłe 100-115.

karol77787 - Pon Kwi 20, 2015 16:52

Na kompie wyskoczyło konkretnie nie działający drugi bieg wentylatora ale oznaczeń nie pamiętam.
Ale auto mi się nie grzeje temperaturę wskazuje 90st zawsze zresztą gdzie ten drugi bieg miałby się włączyć nawet upałów mocnych nie było ostatnio.

[ Dodano: Pon Kwi 20, 2015 16:52 ]
Wydawało mi się ze to albo właśnie rezystor co przed wiatrakiem albo może przekaźnik jakiś za to odpowiada chyba ze te szczotki jeszcze jak mówicie hm a na kłamie wiatrak odpala normalnie

adam_26 - Pon Kwi 20, 2015 17:08

To że w jakimś kompie wyskoczył ci 2 bieg wentylatora to nie znaczy akurat jest problem z drugim biegiem. Następnym razem zapisz kod błędu wtedy sprawa była by jaśniejsza. Jeśli masz rezystor za łopatkami wentylatora, to owszem ale jest on odpowiedzialny za 1 bieg a nie 2. Dobrze jest posprawdzać temperaturę rozgrzanego silnika na diagnostyce OBC rozdział 7 więcej masz tutaj : https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=85346#85346 zobaczysz sobie dokładnie jaką masz temp, jak silnik będzie miał ponad 100 stopni podczas pracy to lipa.
karol77787 - Pon Kwi 20, 2015 19:11

Hm ten błąd wyskoczył niedawno. Sprawdzę to wskazywanie temperatury. Czy może to spowodować jakieś szkody w silniku? Jeśli się to potwierdzi to za co się zabrać jak zdiagnozować problem? A może jeszcze raz sprawdzić dokładnie kod błędu jeśli ma rozwiać to wątpliwości?
Pozdr

adam_26 - Pon Kwi 20, 2015 23:49

Sprawdź temp silnika przy jakich włącza się i wyłącza się wentylator. Jak włączysz klimę to wentylator powinien pracować cały czas nawet na zimnym silniku. Jak będzie przerywał to pewnie nie ma jednego biegu. Ja u siebie nie miałem pierwszego i mi na klimie raz się włączał raz wyłączał.

Zobaczyłem dopiero że jesteś z Rzeszowa możemy się spotkać nawet jutro jeśli chcesz.

rafalmis1 - Wto Kwi 21, 2015 00:59

Przyjdźcie do mnie :)
karol77787 - Wto Kwi 21, 2015 20:37

To wbijamy :grin: