Zobacz temat - [R600] Demontaż klamki zewn. kierowcy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Demontaż klamki zewn. kierowcy

meega33 - Pon Kwi 27, 2015 16:59
Temat postu: [R600] Demontaż klamki zewn. kierowcy
Witajcie.

Otóż dokładnie tak jak w temacie, mam problem z demontażem klamki. Sprawa jest o tyle skomplikowana, że dosłownie nie mogę jej wyjąć. Oczywiście boczek zdjęty, śruby mocujące klamkę też .. Więc w czym problem? Otóż w zamku, który stoi na przeszkodzie jej wymiany. Nasuwa się pytanie - jak można wyjąć taki zamek? Gdyż to właśnie w nim leży problem. Próbowałem zdjąć zawleczkę trzymającą go, jednak bez rezultatu wciąż nie mogę wyciągnąć..

Jakieś sugestie ??

Pozdrawiam.

slax - Pon Kwi 27, 2015 17:06

Chodzi o wewnętrzna chromowana klamkę? Odkręcasz śrubę pod zawleczką i delikatnie przesuwasz klamkę w kierunku przodu auta i klamka wychodzi :D Następnie plastikowe zabezpieczenie, trzeba delikatnie podważyć i przekręcić.
meega33 - Pon Kwi 27, 2015 17:46

Nie nie. Miałem na myśli zewnętrzną klamkę kierowcy :) Z wewnętrzną nie mam problemu.
tomii620si - Pon Kwi 27, 2015 18:19

Nie pamietam teraz ale zdejmujesz boczek..
potem 2 śruby 10'tki
1 śruba na śrubokret krzyżak - na dole klamki - trzymająca klamke abyś jej nie wyrwał otwierając tysięczny raz.
i zamek - jak nic nie powaliłem - jeśli tak to poprawcie musisz lekko wyciągnąć klamke do siebie z auta i drucik zabezpieczający zdjac (tak jak w szybach z korbotronikiem) i zamek zostaje w aucie a klamke masz w rece.. tylne i boczne drzwi analogicznie ale zależnie od wersji już bez zamka :)

meega33 - Wto Kwi 28, 2015 20:33

Po zdjęciu tej zawleczki zabezpieczającej zamek nadal trzyma się klamki. Postępuję delikatnie wobec niego, by przypadkiem nie urwać cięgieł. Brak pomysłu mam już jak to rozdzielić :/
tomii620si - Wto Kwi 28, 2015 20:36

Jutro (bo dzisiaj juz nie mam weny) bede na garazu to leża u mnie 2 klamki z Rovera i obejrze dokładnie tą klamkę i jak cos sobie przypomne to Ci napisze.. Bo zmieniałem klamki 2 razy bo w zime urwałem ;/
meega33 - Wto Kwi 28, 2015 20:45

Jak masz taką możliwość to czemu nie. Być może jest coś o czym nie wiem, demontując tę klamkę, która nadaję się do wymiany ze względu na urwane zaczepy.

:)

tomii620si - Wto Kwi 28, 2015 20:47

Dobra to jutro obiecuje spojrzeć bo i tak mam całą graciarnie po roverze w garazu :P
KRYS - Pią Maj 15, 2015 20:55

Jak wyjałeś zawleczke to popchnij bebenek zamka do środka. Palcem popchaj i tyle