Zobacz temat - [rover75]jak sprawdzic pompe abs
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [rover75]jak sprawdzic pompe abs

rybka - Sob Maj 02, 2015 20:54
Temat postu: [rover75]jak sprawdzic pompe abs
Witam mam pytanie jak mozna sprawdzic pompe abs bo juz mi pomyslow brak a mianowice swieci mi trakcja i nie dziala tempomat.
Czyli wszystko wskazywalo na uszkodzony czujnik LP wymienilem i nic, zagladajac przez otwor czujnika kiepsko wygladal pasek magnetyczny wiec uznalem ze moze wina lezy wlasnie po jego stronie, wiec postanowilem go wymienic. Po wielkich trudach z wybiciem starego lozyska wyminilem je na nowe.
Po calym zabiegu okazalo sie ze kontrolka nadal swieci.

Zastanawia mnie teraz czy moze pierscien sie gdzies zarysowal przy wymianie? Z racji tego ze lewa strona dziala wiec chcialem przeciagnac kable z prawego i podlaczyc na lewym, czy jest taka mozliwosc bo podobno lozyska sa takie same wiec sygnal tez bedzie taki sam wiec powinno wykluczyc usterke czujnika i lozyska.

Jesli okaze sie ze czujnik sprawny to zapewne wina lezy po stronie pompy badz jakiegos modulatora.
Czy jest jakis sposob na sprawdzenie tej pompy w warunkach domowych?
No chyba ze jest jeszcze jakas inna przyczyna zanim znow czaczne wymieniac w ciemno wszystko po kolei

SeniorA - Sob Maj 02, 2015 21:42

rybka napisał/a:
swieci mi trakcja i nie dziala tempomat.
Czyli wszystko wskazywalo na uszkodzony czujnik LP wymienilem i nic,
no nie wszystko, bo nie świeci kontrolka ABS , są jeszcze inne objawy. Czyli układ ABS ( pompa i czujniki ) sprawny . Może zacząć od sprawdzenia bezpieczników.
rybka - Pon Maj 04, 2015 07:41

Wlasnie swieci sie tylko kontrolka abs. Jak depne po hamulcach to suto staje w miejscu czy to mokro czy sucho.
Bezpiecznik pod maska i schowkiem ok.

[ Dodano: Pon Maj 04, 2015 07:41 ]
Na malym wyswietlaczu abs a duzym trojkat w okregu

SeniorA - Pon Maj 04, 2015 10:13

rybka napisał/a:
a mianowice swieci mi trakcja i nie dziala tempomat.
rybka napisał/a:
Wlasnie swieci sie tylko kontrolka abs.
i na koniec
rybka napisał/a:
Na malym wyswietlaczu abs a duzym trojkat w okregu
czyli teraz należy rozumieć , że świecą się kontrolki ABS i TC oraz nie działa temomat i ABS , tak ?
rybka - Pon Maj 04, 2015 12:30

Dokladnie tak, zauwazylem teraz bo duzy wyswietlacz mam troche przepalony i teraz to zauwazylem.
Tylko zastanawiam sie czemu na malym wyswietlaczu swieci sie tylko abs a trakcja nie, mozliwe ze na malym sie nie swieci, czy tez powinna

SeniorA - Wto Maj 05, 2015 21:28

Dobrze świecą. Zacząłbym od sprawdzenia czy czujnik ma zasilanie ( 12V , przewód czerwono/czarny , pin 28 na wtyczce ABS ) , a później czy jest sygnał zwrotny do ECM ( 0,5-3 V, przewód czerwony pin 12 ). Piny te są obok siebie, może je coś zwiera ( woda, wilgoć )?, warto sprawdzić.
rybka - Sro Maj 06, 2015 10:13

Sprawdzac to na zaplonie czy na wylaczonym. Robilem taki test ze odpielem wtyczke z prawego czujnika i podczas jazdy brak obrotomierza, tylko pytanie czy osobne jest na prawe i lewe kolo.
Do dostania sie do wtyczki wystarczy wyjac podstawke akumulayora czy cos jeszcze

SeniorA - Sro Maj 06, 2015 11:24

Na włączonym zapłonie , a sygnał zwrotny obracając kołem. Przecież każde koło ma swój czujnik , który daje sygnał w innym celu. Zajmij się najpierw lewym przodem skoro nie działa tempomat.Prawy przód jest ok.

[ Dodano: Sro Maj 06, 2015 11:24 ]
Do wtyczki ABS trzeba wyjąć aku i podstawę , ale wstępnie można sprawdzić na wtyczce niebieskiej na nadkolu .

rybka - Sob Maj 16, 2015 20:14

Sory ze dopiero teraz ale praca dom, dom praca i czasu malo na wszystko.
Sprawdzalem wtyczke i na 28 pinie nie ma nic a na 12 wydaje mi sie ze bylo 0,6v

kielek499 - Pią Sty 27, 2017 14:56

rybka, siema naprawiles?bo mam to samo i zaraz !@!$# podpale ten samochod