Zobacz temat - [220SDi] Skrzypienie, przód lewa strona gdy nie dodaje gazu.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [220SDi] Skrzypienie, przód lewa strona gdy nie dodaje gazu.

Exilled - Nie Maj 10, 2015 17:11
Temat postu: [220SDi] Skrzypienie, przód lewa strona gdy nie dodaje gazu.
Witam. Ostatnio napotkałem taki problem.
Gdy samochód już się rozgrzeje i trochę jeżdżę to gdy się zatrzymuje gdzieś i wrzucam na luz czy też trzymam na sprzęgle to po lewej stronie samochodu obok kierunkowskazu albo po lewej stronie maski słyszę tak jak by coś się o coś odbijało, trzeszczenie. Z odstępami co 3/5 sekund. Wtedy właśnie jeszcze mocniej wibruje kierownica.
To występuje tylko po lewej stronie, po prawej jest cisza.
Dźwięk jest słyszalny z zewnątrz, a w wewnątrz tylko po lewej stronie.
Gdy otworzyłem maskę to tak jak by to ucichło.

Myślałem, że to pokrywa od silnika ale ona jest na środku. Brakuje mi pomysłów po prostu.
Dodam, że łączniki stabilizatorów mam do wymiany i już kupione ale to raczej nie to bo mają inne zastosowanie.

Silnik się nie grzeje, nie bierze oleju, nie spada z obrotów.

I dodatkowo mogę przyznać, że gdy właśnie coś skrzypi to tak jak by silnik pracował nierówno tak słychać, ale obroty nie spadają.
Po prostu słychać jak by silnik wył chwilę głośniej kiedy właśnie słychać trzeszczenie. Wystarczy, że np z 30 minut postoje na wyłączonym i problem znika.

Jakieś sugestie? Dodam, że 4 świeca ta która jest ciężko dostępna jest nie wymieniona.