Zobacz temat - [R620ti] Zanikajace sprzeglo podczas korku
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620ti] Zanikajace sprzeglo podczas korku

rav020 - Czw Cze 11, 2015 17:12
Temat postu: [R620ti] Zanikajace sprzeglo podczas korku
Witam
Mam taki problem. Jadąc w korku powoli powoli pedal sprzegla zaczyna twardniec i lapac na gorze AZ w końcu zanika prawie zupelnie przeniesienie napędu.

Dzięki z gory za pomoc

natsu9 - Pią Cze 12, 2015 12:48

W sumie zagadka ;] bo jak byś nie miał płynu albo nieszczelny wysprzęglik/pompkę to był by pedał miętki i nie szło biegu wbić.
sTERYD - Pią Cze 12, 2015 16:53

łapa sie grzeje i i zaciska w tulejkach w skrzyni.
Hydraulika ja wciśnie, ale sprężyna sprzęgła nie ma siły odpuścić.

rav020 - Pią Cze 12, 2015 23:20

OK, czyli co mam zrobić by tak nie było?:D
Rademenez_ - Sob Cze 13, 2015 09:21
Temat postu: Sprzęgło
Jeśli jest, j.w. to należy wyjąć skrzynię. Wyjąć łapę, wyczyścić, prowadnicę łożyska oporowego również. Sprawdzić stan sprzęgła - jak się ślizgało, to czasem się pali, wyciera tarcza. Ewentualnie wymienić sprzęgło. U mnie jest to samo. Przed wyjmowaniem skrzyni, wymienię jeszcze pompę sprzęgła.
sTERYD - Sob Cze 13, 2015 23:06

Rademenez_, zanim wyciagniesz skrzynie, poszukaj postów o zatartej łapie sprzegła i zaopatrz się w puszkę wd-40
zaq - Pon Cze 22, 2015 20:15

Kombinowałeś coś ostatnio przy układzie hydraulicznym sprzęgła?
JohnyWalker - Pon Sie 10, 2015 09:35

Pany, podepnę się pod temat. Ti przestał wysprzęglać. Słabo wchodziły biegi, aż w końcu zrobiła się masakra. Ale żeby było śmiesznie, czasem jest ok. Znając układ wysprzęglania czepiłem się wysprzęglika, pompa też przeszła swoje, więc obie części zostały wymienione. Niestety bez rezultatu. Sprzęgło ma ok 3 lat, nie zrobiło przez ten czas zbyt dużego przebiegu. Kupiony był chyba luk. Co jeszcze może powodować takie numery co można sprawdzić zanim wydrze się skrzynie? :|
slax - Pon Sie 10, 2015 14:11

Może gdzies jest nieszczelność i się zapowietrza, płynu nie ubywa ze zbiorniczka?
tomii620si - Pon Sie 10, 2015 17:44

Tak jak pisze SLAX - sprawdź cały układ ale niestety osłabie Cie.. LUK to na tyle shit ze kumpel w astrze roku na tym nie przejeździł.. Fakt jeździł dużo ale tragedia to była.. wymienił na cos innego i lata juz chyba 4 rok ta astrzyna dalej :)
JohnyWalker - Pon Sie 10, 2015 17:48

No właśnie niby nie :/ Nie widać wycieków, odpowietrzyło się dosyć sprawnie. Nie wiem jaki ma być pełny ruch wysprzęglika. Jeśli ktoś wie to proszę o podpowiedź. Bo jeśli on działa poprawnie to chyba pozostaje tylko defekt samego sprzęgła :(
slax - Pon Sie 10, 2015 20:37

Jak wystąpi usterka, to poproś kogoś żeby wciskał pedał i popatrz czy wyprzęgnik pracuje normalnie
Markzo - Wto Sie 11, 2015 21:56

czy nie dzieje sie tak w upał? np: w nocy, jak jest chłodniej lub w czasie jazdy, działa lepiej? generalnie problem nasila się wraz z wzrostem temperatury i np: staniem w korku?
distortion91 - Pią Sie 14, 2015 10:57
Temat postu: Re: [R620ti] Zanikajace sprzeglo podczas korku
rav020 napisał/a:
Witam
Mam taki problem. Jadąc w korku powoli powoli pedal sprzegla zaczyna twardniec i lapac na gorze AZ w końcu zanika prawie zupelnie przeniesienie napędu.

Dzięki z gory za pomoc


Według mnie to źle wyregulowana pompka sprzęgła. Nie ma na tyle luzu między popychaczem a tłokiem pompy i jak płyn się nagrzeje (zwłaszcza podczas jazdy w korkach) to wypycha pedał do góry i robi się twardy. Musisz wyregulować popychacz i śrubę od wysokości pedału tak żeby pedał miał luz, najlepiej na nagrzanym aucie. Jak przesadzisz w drugą stronę to z kolei nie wbijesz biegu także wymaga to trochę gimnastyki i prób :p W manualu hondy jest to opisane, ja właśnie tak sobie poradziłem.
Pozdro