Zobacz temat - [r75] odłączony czujnik nasłonecznienia na podszybiu?!
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [r75] odłączony czujnik nasłonecznienia na podszybiu?!

adam_e30 - Pon Lip 06, 2015 11:03
Temat postu: [r75] odłączony czujnik nasłonecznienia na podszybiu?!
[Witam, mam problem z czujnikiem nasłonecznienia w r75, robiłem test i wykazał że nie działa!

>dobrałem się do tego czujnika i okazało się, że wychodzą z niego 3 kabelki i są przerwane!

>potrzebuje informacji do czego ma być podłączony ten czujnik, żeby prawidłowo działał?
(bezpośrednio pod panel sterowania klimą i nawiewami czy gdzieś indziej?)

Jak by ktoś miał jakieś informację na ten temat to proszę o odp.


Pozdrawiam i czekam na info.
BARDZO PILNE!!!]

wellman - Pon Lip 06, 2015 15:00

Proszę, tutaj masz ładnie pokazane. Dwa przewody idą do modułu klimy, jeden do siłowników odpowiedzialnych za nawiew.
adam_e30 - Wto Lip 07, 2015 07:42

ok.
Dzięku za odp.

> to te dwa przewody idą do modułu komfortu (czarna puszka) czy panelu klimy
ATC ECU (automatic temperature control) ?

a trzeci do siłowników nawiewu - których ?

sory, że jestem tak upierdliwy ale mam rozebrane autko i chce to wreszcie skączyć!
jest upał to przydało by się korzystać z klimy.


pozdrawiam.

longer86 - Wto Lip 07, 2015 09:29

2 idą do ATC a 3 ten pomarańczowo żółty idzie do wszystkich 3 silniczków, nie widzisz tego na schemacie?
wellman - Wto Lip 07, 2015 09:37

adam_e30, prościej się już nie da. :-)

Poszukaj przewodów pomarańczowo-zielonego i fioletowego, które na wtyczce C0791 WCHODZĄ do modułu klimy na pinach 18,19 i tam podłącz przewody 2 i 3 z czujnika nasłonecznienia.

Następnie poszukaj żółto-pomarańczowego przewodu, który WYCHODZI z modułu klimy wtyczką C0791 (tak, tą samą) na pinie 10 i podłącz się przewodem 1 z wtyczki czujnika nasłonecznienia DO tego przewodu (nie zamiast).

Najbardziej wskazane byłoby, żebyś poszukał miejsc, w których te połączenia znajdowały się fabrycznie. Wątpię, żeby ktoś usunął przewody z wtyczek w module klimy, więc gdzieś się one kończą. To nie powinno być trudne.

adam_e30 - Pon Lip 13, 2015 08:46

dzięki za pomoc, musze to obadać!

i będe się odzywał

[ Dodano: Pon Lip 13, 2015 08:46 ]
czujnik podłączony wedle instrukcji, test klimy zrobiłem i nie wykazuje już błedów!

Pozdrawiam.
Dzięki za pomoc