Zobacz temat - [214 1.4Si] Temperatura skacze, wentylator późno się włącza
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer - [214 1.4Si] Temperatura skacze, wentylator późno się włącza


Venoth - Wto Lip 07, 2015 16:58
Temat postu: [214 1.4Si] Temperatura skacze, wentylator późno się włącza
Witam. Prosto z mostu. Więc tak: silnik się grzeje głównie w upalne dni. Nawiew mam nastawiony na 'zimne powietrze', woda już nie idzie na nagrzewnice no i obieg wody jest już mniejszy. W zimę się z tym nie spotkałem bo nawiew miałem w drugą stronę. Chociaż w te upalne dni nawet jazda z nawiewem 'na ciepło' nie pomaga. Do rzeczy: wystarczy mały korek w mieście, żeby temperatura wzrosła do takiej jak na zdjęciu(zdjęcie z internetu):



Dopiero gdy wskaźnik jest praktycznie pod czerwoną kreską - wentylator się włącza, temperatura poowolutku schodzi. Jak na moje, to wentylator powinien się włączać tak ponad połową całego stanu licznika.

No nic, wymieniłem więc czujnik temperatury cieczy - ten, który daje znać wentylatorowi o temperaturze wody. (są dwa, jeden daje sygnał na licznik, drugi na wentylator).



Problem zaś jest dalej. Na obecną chwilę próbuję radzić sobie nawiewem, po prostu jak sie zaczyna grzać(bo stoje a nie jade) to włączam nawiew na ciepło. Ale jak jest tak upalnie to mało nie spłone w samochodzie. Chciałbym to w końcu zrobić, przecież nie będe robił wentylatora na pstryczek. A juz i taką rade słyszałem, hehe. :) Troszkę chaotycznie napisane, ale chyba do zrozumienia. :) Dziękuje z góry za pomoc, pozdrawiam!