Zobacz temat - [R75]Olej do automatycznej skrzyni biegów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75]Olej do automatycznej skrzyni biegów

Ibram - Pią Lip 10, 2015 16:52
Temat postu: [R75]Olej do automatycznej skrzyni biegów
Witam
Czy ktoś wie jaki powinien być olej w skrzyni automatycznej mojego modelu. Niektórzy wymieniają na aby było ale wiem, ze lepiej wymienić na specjalnie dedykowany. Ma właśnie zamiar wymienić. Czytałem już na forum watki o tym. Ja mam silnik od BMW i nie wiem jaka skrzynię dlatego pytam o olej do tego modelu. A i przypomniało mi się - ile tam wchcodzi - chodzi o całkowitą wymianę.

janio - Pią Lip 10, 2015 22:17

W tym R75 skrzynia biegów to Jatco JF506E. Oryginalny olej do niej to Texaco N402, jet to olej mineralny wycofany z produkcji już od 2008 r. W załączniku masz kilka propozycji do wyboru, sam musisz zdecydować który wybrać, R-75 to nie prom kosmiczny. Ostatnio wysokie noty zyskuje Midland Omnimatic, to praktycznie Quaker, sam się chyba na niego zdecyduję za jakieś dwa lata. Jako ciekawostkę, nie do kupienia u nas przedstawiam w tym linku:
http://www.nulon.com.au/p...d/#.VWdfs466tV9

spidi23 - Pią Lip 10, 2015 22:31

Przedostatnio zalewalem Texaco 402, w drugiej wersji, ktory zastapil N402, aktualnie i ten jest wycofany, ale zamiast niego jest Texaco/Havoline ATF Multi Vehicle, niedawno byl w promocji na all po 23zl za litr.

Zalewam raczej wg wymagań, ewentualnie spelniajace normy oleje i wszystko hula, takze smialo możesz go kupic.

sknerko - Nie Lip 12, 2015 13:35

Ta skrzynia jeździ też w VW poszukać jaki tam olej leją i po kłopocie
Ibram - Nie Lip 12, 2015 21:20

Bardzo wszystkim dziękuję za porady.
Pozdrawiam