Zobacz temat - [r620si] Bardzo mocna wibracja w zawieszeniu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [r620si] Bardzo mocna wibracja w zawieszeniu

piotrpg - Nie Sie 02, 2015 19:40
Temat postu: [r620si] Bardzo mocna wibracja w zawieszeniu
Witam.wibracja jest w trakcie przyspiesznia miedzy 35-45km/h,pozniej delikatnie przy ok 100km/h z prawej strony.przeczytalem duzo o kolach ,przegubach itp na forum accord .kola wywazone ,przegub spec(wawa,brzoskwiniowa) sprawdzil dal nowy smar i powiedzial ze jest oki.jakies pomysly ?wibracja jest tylko w momecie nogi na gazie .
Marcin84 - Pon Sie 03, 2015 21:50

Przegub wewnętrzny i łożysko w skrzyni w które wchodzi były sprawdzane czy tam nie ma luzów?
tomii620si - Pon Sie 03, 2015 23:17

Wibracja czy bicie ?

Ja tak miałem w 620ti to był przegub wewnętrzny uwalony.. Bo zew przegub bedzie powodował wszech znane trykotanie itd.. a jak przegub wew sie konczy to własnie zaczyna bić .. Robią sie luzy pomiędzy satelitami a tym całym dzwonem gdzie one wchodza w swoje prowadnice i to powoduje bicie.. Ja tak jeździłem 200+ bo wiedziałem co to itd.. ale fakt.. wkur!@jące bicie.. Ja namierzyłem to tylko dlatego, że wcześniej w 620Si też tak miałem i po nabiciu smaru w ilości przesadnej - tak aby spowolnić to bicie przez jakiś tydzień było dużo lepiej :P Także w obu 620 miałem ten problem i podejrzewam u Ciebie to samo.. Bo tam mało co jest co moze powodować takie coś.. Jesli to wibracje to raczej element ruchomy a ruchome to jest koło, 2 przeguby/pół oś i tyle :)

piotrpg - Pią Sie 07, 2015 07:09

oki dzieki.wymienie przegub i tyle... z tym smarem to prawda ,po zmienie gumy wibracja byla "akceptowalna"