Zobacz temat - [R45] Duży wyciek oleju.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Duży wyciek oleju.

Daniel3123 - Pon Sie 03, 2015 05:35
Temat postu: [R45] Duży wyciek oleju.
Cześć.
Od dwóch miesięcy jestem posiadaczem Rovera 45 1.8 16V. Ostatnio podczas dodatkowego przeglądu samochodu w warsztacie okazało się, że miejsce ma duży wyciek oleju, wstępnie niby z okolic rozrządu. Dzisiaj byłem na myciu silnika w warsztacie i po wykonanej usłudze okazało się, że sprawa wygląda poważniej, niż się spodziewałem. Otóż po umyciu silnika i odpaleniu samochodu (upłynęły może 2 minuty pracy silnika), wyciek pojawił się momentalnie i ponownie zapaskudził silnik.
W ciągu miesiąca z miejsca wycieku potrafił wciec 1l oleju. Mechanik polecił mi dzisiaj nic innego, jak najszybsze pozbycie się samochodu, bo rzekomo pęknięta jest głowica.
Innych objawów poza wyciekiem i od niedługiego czasu zmniejszeniem się poziomu płynu chłodniczego nie zauważyłem.
Co sądzicie, czy to może być rzeczywiście pęknięta głowica, czy może np. uszkodzona uszczelka głowicy?
Liczę na odpowiedzi.
Pozdrawiam, Daniel.




dawidd - Pon Sie 03, 2015 17:36

moim zdaniem uszczelka - ale tak naprawdę rozbierzesz i będziesz wiedział. W tym silniku często padają uszczelki, głowice rzadziej. Kompleksowa naprawa jak bys robił sam na dobrych częściach wyniesie 1000-1300zl liczac wszystko łącznie z płynami olejem itd
Daniel3123 - Pon Sie 03, 2015 21:38

Dzięki wielkie za odpowiedź. Trochę martwi mnie ten wyciek, dlatego przed wjechaniem do warsztatu chciałem popytać Forumowiczów. Samochód stoi już w rodzinnym warsztacie i jutro będzie wszystko sprawdzane.
Mam nadzieję, żę to jednak nie głowica i w tym tysiącu złotych zmieszczę się z naprawą. ;)