Zobacz temat - [Rover75] Silnik wentylatora (pęknięty jeden magnes)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [Rover75] Silnik wentylatora (pęknięty jeden magnes)

Patryk_420Di - Czw Sie 06, 2015 20:21
Temat postu: [Rover75] Silnik wentylatora (pęknięty jeden magnes)
Witam .
Dziś podczas demontażu silnika od wentylatora uszkodziłem magnes pękł, da radę coś z tym zrobić czy trzeba szukać drugiego silnika?
Pozdrawiam

sash997 - Czw Sie 06, 2015 22:04

jeśli przy demontażu to zgaduje że pękł na pół czyli niedobrze...jakbyś miał taki magnes to mógłbyś wkleić na jakiś dobry klej oczywiście jeśli reszta silnika jest ok
Patryk_420Di - Pią Sie 07, 2015 05:46

Tak, na pół pękł.
Raczej nie znajdę takiego samego, może ktoś ma na sprzedaż obudowę do silnika?
Jak wyjąć wirnik z tej obudowy, trzeba wybić z łożyska, czy odkreca się tą śrubę od mocowania wiatraka?
Jeszcze jedno pytanie, czy obudowa z wirnikiem jest taka sama w 2-wu biegowym wentylatorze bo mam tanio do kupienia a u mnie jest 3 biegowy.

sash997 - Pią Sie 07, 2015 11:16

Zależy który 2 biegowy,od 1.8 ma mniejszy wirnik i jest słabszy (350W) od diesla i kv6 mają 450W i są takie same. Co do wyjmowania wirnika to musisz wiedzieć, że końcówka do montowania wiatraka nie jest przykręcona tylko wprasowana na oś,próbując ją zdjąć ściągaczem najprawdopodobniej ją popsujesz bo jest strasznie krucha... Ja to robie w ten sposób - wyciskam samą oś wirnika w strone łożyska(wyjdzie razem z łożyskiem) później rozgrzewam końcówke tą do montowania wiatraka na fioletowo i ośka wtedy wychodzi dość lekko nawet młotkiem i wybijakiem. Później jak już mam wszystko rozłożone to zapodaje nowe łożysko,komutator i ewentyalnie drut na wirniku jeśli jest przepalony i silniczek pracuje jak nówka
marian35 - Pią Sie 07, 2015 20:45

Witam mam pytanie mój model samochodu to rover 75 2.0v6 benzyna wymieniłem czujnik rozrządu i czujnik wału korbowego i auto w dalszym ciągu nie pali chciałem Pana zapytać czy może Pan się orientuję co jest tego przyczyną kołodziej jan