Zobacz temat - [R75]Błąd ABS świeci kontrolka dziwny przypadek
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75]Błąd ABS świeci kontrolka dziwny przypadek

roverr - Wto Sie 18, 2015 23:40
Temat postu: [R75]Błąd ABS świeci kontrolka dziwny przypadek
Od jakiegoś czasu mam problem z abs.Po wymienie mcpersona zapaliła mi się kontrolka abs.Wymieniłem czujnik zrobiłem 100km i znowu to samo,na kompa znowu ten sam czujnik.Skasowaliśmy błędy i kontrolka zgasła.Tym razem już po jednym hamowaniu znowu się zapala.Kasujemy ruszam i znowu błąd.Stary czujnik też był dobry bo sprawdziłem na innym aucie.Co jest tego przyczyną?
MaReK - Wto Sie 18, 2015 23:42

Może pierścień magnetyczny?
marcin.misek - Wto Sie 18, 2015 23:44

roverr napisał/a:
Co jest tego przyczyną?

Pierscien magnetyczny albo uszkodzony przewód. To na poczatek.

roverr - Wto Sie 18, 2015 23:58

Dzięki za natychmiastowe odpowiedzi.Jutro będę sprawdzał,a co to jest pierścień magnetyczny,jak go sprawdzić?
Ps; To jest najlepsze forum :mrgreen: Zawsze otrzymuje szybkie odpowiedzi i jeszcze nie było problemu z autem którego to forum by mi nie pomogło naprawić :mrgreen:

MaReK - Sro Sie 19, 2015 00:05

http://www.motofakty.pl/a...-czujnikow.html
poczytaj sobie.

Piastę musisz wymienić, ale sprawdź oczywiście przejście pomiędzy ECU (silnika, a pinem w gnieździe na kablu).

karol77787 - Sro Sie 19, 2015 09:34

u mnie były podobne objawy wymieniłem czujnik a winny okazał się pierscień magnetyczny . Znajduje się w piascie przy łożysku.
roverr - Sro Sie 19, 2015 14:14

karol77787 napisał/a:
u mnie były podobne objawy wymieniłem czujnik a winny okazał się pierscień magnetyczny . Znajduje się w piascie przy łożysku.


Ok dzięki za odpowiedz.Rozumiem że muszę wymienić całą piaste?czy da sie wymienić sam pierścień?

karol77787 - Czw Sie 20, 2015 08:08

Tak całą piaste. Ja kupiłem używke z małym przebiegiem i jest ok.